Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek jogilag? Kérném...

Mit tehetek jogilag? Kérném hogy csak hozzáértő emberek (ügyvéd, jogász) válaszoljanak vagy aki volt hasonló cipőben.

Figyelt kérdés

Adott egy férfi és a fia.Én mindkét embernek adtam kölcsönt papír ellenében.Az apának van háza,autója,de nincs munkája,lassan nyugdíjas,tehát rajta behajtható az összeg.A fiának viszont se munkája,se autója se háza még mindig az apja nyakán él és ennek ellenére sikerült még így is adósságot profitálnia.Hogyan tudom behajtani ezt a pénzt pláne úgy hogy semmije sincs?Gondolok itt arra hogy valamilyen úton nem lehetne az apján keresztül?Tehát igazolható hogy ez az ember semmivel nem rendelkezik,nincs pénze és szinte az apja tartja el.Vagy esetleg nyugodtan felejtsem el ezt az összeget,mert erre nincs törvény?mert akkor végül is akár adózhatnánk is így a lényeg h sehol semmink ne legyen....A kérdés tehát az hogy van-e módja az ilyen fajta adósságbehajtásnak?(akár apukán keresztül is)Jaa és a legjobb hogy ez a férfi 30 feletti.....Nekem sokat számítana hisz gyerekem van és nyilván ha velem történne valami őt illetné és persze nem apró pénzről van szó.

Segítő válaszokat köszönöm.


2012. máj. 8. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Apján keresztül nem tudod behajtani, mindenkin csak a saját tartozását lehet.

Hacsak apuka (vagy bárki) nem vállalt kezességet?


Azért a fizetési meghagyást, majd végrehajtást megpróbálhatod persze, de ez is pénzbe kerül sajnos.

2012. máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fiú állandó lakcímén levő dolgokat, amikről nem tudják hitelt érdemlően bizonyítani, hogy másé, elárverezhetik. Minimális dolgot nem vonhatnak árverés alá. Így akár be is tudod hajtani rajta az összeget.
2012. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
behajtod az apán, majd amikor a fia örököl, behajtod rajta is.
2012. máj. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha az elhalálozás nem történik meg 5 éven belül akkor viszont idejét múlt a követelésem,nem?

Egyébként a papírra vetett időpontok lejártak már.Egyiknél 5 hónapja a másiknál meg 3.

2012. máj. 8. 11:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Szólítsd fel őket írásban, az megszakítja az elévülést.

Legjobb, ha ügyvédhez fordulsz.

2012. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ajánlott, vagy tértivevényes levélben felszólítgatod őket időnként, akkor nem évül el a követelés.

Fordulj egy közjegyzőhöz. Ő sokkal jobban lerövidítheti a herce-hurcát, mint egy ügyvéd. Elkészít egy fizetési meghagyást, hivatalosan felszólítja őket a fizetésre, különben polgári peres eljárássá változik, ha nem fizetnek. A bíróság a közjegyzői meghagyásokat gyorsabban viszi végig. Kérd a perköltség és egyéb munkadíjak adósok általi megtérítését is a közjegyzőnél. A bírósági ítélet utáni nemfizetés esetére pedig kérd az ingatlan, vagy ingóságvégrehajtást is. Ezt mind beszéld meg a közjegyzővel, Ő úgy állítja ki a papírokat. Persze közjegyzői díja lesz, de ezt is hajtasd be az adósokon úgy, ahogy az előbb leírtam.


Ha nem fizetnek,akkor elindítják a végrehajtást. Ekkor jön az, hogy a fiú bejelentett lakcímén az ingóságokat is végre lehet hajtani, ha nem tudják kétséget kizáróan bizonyítani, hogy valaki másnak a magánvagyonához tartozik.


Ne add fel, van remény, türelem rózsát terem:)

2012. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Nincs olyan, hogy "közjegyzői meghagyás". Fizetési meghagyás van, ami most már a közjegyzők hatásköre - nem (csak) a kibocsátása, hanem az elintézése!!

Tehát, ha ügyvéd segítségével ad ki valaki fizetési meghagyást, az is a közjegyzőkhöz kerül, a MOKK elektronikus ügyelosztási rendszerén keresztül. Magánszemélynek van olyan lehetősége, hogy besétál egy közjegyzőhöz, és szóban kéri a fiz.meghagy. kibocsátását, de, ha pl. cég a hitelező, akkor ilyen nincs is!


A bíróságnak ehhez az eljáráshoz semmi köze, így gyorsabb elintézésről szó sem lehet.

Más kérdés, ha perré alakul, az már nyilván bíróság előtt folyik majd, de ez megint csak független attól, hogy az eljárást közjegyzőnél vagy ügyvédnél indították-e!


Ne feledkezzünk el róla, hogy 1.000.000,- Ft alatti követelést nem is lehet perrel kezdeni, ott kötelező a fiz.megyhagy. kibocsátása először. Ez nem rossz amúgy a hitelezőnek, hiszen kevesebb az illetéke, így - ha nem lesz per belőle - olcsóbban megússza az egészet.


A végrehajtási eljárás pedig szóba sem kerül mindaddig, amíg nincs jogerős fiz.meghagy. vagy ítélet.

2012. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kiigazítást, akkor én is tanultam valami frisset!
2012. máj. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!