Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen állást találhatnék a...

Milyen állást találhatnék a magyarul nem beszélő páromnak?

Figyelt kérdés

Tanulni jött ide, és nagyon zavarja, hogy 30 éves létére a szülei pénzéből kell megélnie, amíg tanul, ami ráadásul nem is valami sok, éppenhogy elég az albérlet fenntartásához meg a napi kajához. Sosem tudunk kikapcsolódni kicsit, elutazni valahová, vagy csak bulizni egyet, mert egyikünknek sincs rá pénze. Én már most kezdek egyenesbe jönni, találtam munkát, de az csak nekem elég, így marad ugyanaz a helyzet. Ráadásul lassan szeretnénk majd esküvőt is, ami megintcsak sok sok pénz, és a szülőktől nem várhatjuk el, hogy kiperkálják, mert mindkét család szegény. Sokat gondolkodtam rajta, milyen munkára vennék fel, ahol nem szükséges a magyar nyelvtudás. Valakinek van valami ötlete? Angolul beszél egyébként.


22/L


2012. ápr. 13. 11:30
1 2
 1/11 Smartguy86 ***** válasza:

Milyen végzettsége van/lesz?


Szerintem anyanyelvű szintű angollal elég sok lehetősége van. Nézzetek körül az álláskereső oldalakon - ahol a pályázat nyelve is angolul van, oda nyugodtan jelentkezhet. Persze végzettségének megfelelően.

2012. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kereskedelem/marketing mesterképzésre jár
2012. ápr. 13. 11:43
 3/11 Smartguy86 ***** válasza:
Hát necces, túlképzés van, de meg lehet próbálni. Ami nagyon fontos: ne várja, hogy a végzettsége, vagy bármilyen papírja aduász lesz. Legyen egyedi és legyen értékes ember. Kérdés, hogy 30 évesen nem várnak-e el tőle majd valami munkatapasztalatot. Az életrajzba még azt is írja bele, ha felásta a szomszéd kertjét ingyen! :D Mert fontos, hogy lehessen rá számítani. A többi legyen abszolút egyedi és kreatív - főleg az interjún!
2012. ápr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

SEHOVA!

És ezt nem rosszindulatból mondom.

Szerinted hány állás nélküli magyar ember van? Egy állásra százával jelentkeznek olyan emberek akiknek 30 éves korukra már van végzettsége és munkatapasztalata és BESZÉLNEK MAGYARUL. Nem fogják felvenni sehova és aztán se nagyon ha egyszer bejezi az iskolát.

2012. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Smartguy86 ***** válasza:
73%
Ennyire azért nem lennék pesszimista :) Esélye az van, mivel a legtöbb munkaadó vadássza a jó (tárgyalóképes) angol tudással rendelkezőket. Más kérdés, hogy ezen a szakterületen túlképzés és túljelentkezés van.
2012. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztosítóhoz üzletkötőnek.

Amíg egyetemista, nem kell fizetni TB -t.

PSZÁF vizsga nem kell, mert diplomás.

Sok itt élő külföldi ki tudná használni a magyar biztosítási termékek adta előnyöket, ha lenne aki eladná nekik.

Pl. itteni cégek vezetői az itteni adóoptimalizáló termékeket kell hogy vegyék, hiszen itt adóznak.

Komoly piac lehet ez. És szabad.

A magyart meg felveszi 2 hónap alatt annyira, amennyire ehhez kell.

2012. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ráadásul lassan szeretnénk majd esküvőt is"


Tudom hogy most arcon fog ütni a valóság, de elég kicsi az esélye hogy ő elfog téged venni egyszer. Vége a sulinak és megy vissza ahonnan jött,

2012. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hidd el, nem akar visszamenni, és valóban komoly a kapcsolatunk, már össze is költöztünk és már bemutattuk egymást a családoknak is (pedig nem volt olcsó a repjegyem). Együtt akarunk majd az USA-ba költözni később, a zöldkártya lottón már nyertünk, jövőre intézzük a papírokat, hogy meglegyenek, de maga a költözés az hosszútávú terv az iskolák miatt (kb.5 év múlva tudunk menni), előtte még itthon kell megélnünk.
2012. ápr. 13. 16:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Angol tanitás?
2012. ápr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
tanitashoz tudnia kellene magyarul is h el tudja magyarazni...
2012. ápr. 13. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!