Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Forex-kereskedéseknél a...

A Forex-kereskedéseknél a minimum tranzakció mit takar? Csak akkor kérhetsz kifizetést, ha annyi pénzed gyűlik össze?

Figyelt kérdés

Itt egy példa:

[link]


(Minimum tranzakció: 10,000 bázisdeviza)



2012. márc. 28. 15:14
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Igen, még csak 1 hete kezdtem, és lustaságból nem olvastam el semmiféle oktatóanyagot, ezért van az, hogy nem vagyok tisztában a fogalmakkal.

Viszont autista vagyok, aminek köszönhetően bizonyos képességeim jóval meghaladják az átlagemberét, valamint gyakorlatilag az egész napomat rá tudom szánni a kereskedésre; ezért van az, hogy 2 nap elteltével a nyereséghez képest már csak elenyésző veszteségeim voltak.

2012. márc. 29. 07:49
 12/33 anonim ***** válasza:

Valahol már leírtam de nem találom, úgyhogy röviden leírom újra. Nagyon fontos megértened, hogy a demó számla teljesen más világ, szóval ezt jól hallottad.


Az a lényeg, hogy amikor valódi pénzzel kezdesz el kereskedni, bejön egy plusz változó az egyenletbe, ami a demó számlánál totál nem játszik szerepet, ez pedig a para. Vagyis amikor a saját, valós pénzedet kockáztatod, képes lehetsz ugyanabban a helyzetben, ugyanolyan körülmények között TELJESEN MÁS döntést hozni (pl. hamarabb bezárni egy veszteséges vagy akár egy nyereséges pozíciót), mint amikor demó számlán kereskedtél.


Ez most nem hangzik olyan durván, tudom, de hidd el, a kezdők így égetik el a pénzüket pár hónap alatt. Megy-megyeget nekik a demó számlán, aztán elbízzák magukat, betesznek egy valag pénzt az éles account-ra, aztán csak lesnek, hogy miért nem képesek ugyanazt a hozamot produkálni.


Egy hét után semmiképpen nem ajánlanám, hogy élesben nyomd, jó lesz az fél év után is, DE ha mindenáron ki akarod próbálni magad, kezdj egy kisebb összeggel, aminek az elvesztését nem érzed gáznak, mondjuk mittudomén $100, ami kb 20.000 HUF. Ha egy hónap múlva még megvan a pénz, és lett belőle legalább $150, akkor mondjuk tegyél be még $50-et...és így tovább.


Aztán vagy hallgatsz rám...vagy nem. Sok sikert!

2012. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok ezzel a pszichológiai hatással, ezért is próbálom úgy kezelni a demó számlámat, mintha valódi lenne (nem folytatok magas kockázatú ügyleteket, és a közepes kockázatúakat is lezárom, ha 15-20 %-os nyereség jött össze, némely esetben viszont megelégszem akár 6 %-al is). Tehát remélhetőleg ez a változó nem fog gondot jelenteni.

Ennek ellenére én is úgy terveztem, hogy legfeljebb 50 000 forintot szánok a nyitásra, az még megengedhető veszteség, és egész jól lehet belőle gazdálkodni anélkül, hogy 400:1-es tőkeáttétellel operálnék.

2012. márc. 29. 13:25
 14/33 anonim ***** válasza:

Én szívből kívánom hogy teljesüljenek az álmaid, de cserébe arra kérlek hogy gyere vissza az éles számla nyitása után 1 hónappal ide és számolj be az eredményekről.


Ha jól teljesítesz, akkor kezelhetnél nekem pénzt (5 millió Ft), és a nyereség felét megkapod.

2012. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Kérdező, az a baj, hogy pont ez a lényeg: "elképzelni", hogy a virtuális pénzed igazi, ez így nem megy. Hidd el, nem így működik...de amúgy hajrá, és ahogy az utolsó is írja, tényleg írhatnál majd egy beszámolót. Ez, hogy autista vagy, érdekes...kiváncsi lennék magam is az eredményeidre. Sok sikert még egyszer!
2012. márc. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Ennek a kivitelezését hogy képzelted el?

Csak mert én kizárólag Etoro-n merek kereskedni, mivel annak van a legátláthatóbb kezelőfelülete azok közül, melyekkel eddig találkoztam. Így egy másik forex bróker oldalon szinte kizártnak tartom, hogy hasonló hozamot tudnék produkálni, még akkor is, ha azokon több kereskedési lehetőségem van.

2012. márc. 29. 14:59
 17/33 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm a jókívánságokat mindkettőtöktől.


Igen, tudom, hogy nem így működik, de remélhetőleg olyan túl radikális változások nem következnek be a stratégiámban, hogy végül veszteségesen operáljak. Ha pedig igen, akkor megnyugtató, hogy csak kisebb pénzt öltem bele a dologba.

2012. márc. 29. 15:08
 18/33 anonim ***** válasza:

A kezelőfelület többé kevésbé teljesen ugyanaz ezeknél, sőt, én őszintém megmondom neked, szerintem egy desktop kliens (Metatrader4 például) jóval kezesebb és használhatóbb, mint egy webes felület.


Nézd át a listát amit linkeltem, olvass utána az egyes brókerek jellemzőinek ha vmit nem értesz (spread, margin feltételek, swap, min depo stb stb), aztán válassz egyet, és nyiss egy demó számlát először. Ugyanúgy nincs vele kockázat mint a mostani demó számládon, de kipróbálhatod a platformot (klienst). Szerintem a Metatrader4 nagyon jó, és a legtöbb bróker amelyik nem webes, pont ezt szokta kínálni.

2012. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Más: nem a stratégiádról van szó. A stratégiád nyilván ugyanaz lesz az éles számlán is, ha egyszer a demó számlán nyereségesnek tűnik, max még csiszolsz rajta. A gond az, hogy amikor valós kockázat van a dolog mögött, az ember (főleg a kezdő) sokszor hajlamos..."csalni", a saját stratégiáját nem követni, többet kockáztatni stb. Olvass utána, keress rá Google-ben hogy "tőzsdei pszichológia".


Ha van egy jól működő stratégiád, szigorú pénzkezelési szabályokkal, és ezt az éles számlán is 100%-ig betartod, és képes vagy kizárni az érzelmeket (ez a kulcs momentum) a kereskedésből, akkor sikeres lehetsz.

2012. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Nyilván ebben az is benne van, hogy az, hogy elhatározod, hogy "márpedig élesben is így fogom csinálni", egy dolog, kérdés, hogy a gyakorlatban mennyire tudod tartani magad hozzá.
2012. márc. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!