Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik diákszövetkezethez...

Melyik diákszövetkezethez jelenkezzek?

Figyelt kérdés
Ha 15 éves vagyok csak? Eddig csak olyat találtam ahol 17-től foglalkoznak emberekkel

2012. márc. 25. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
15évesen nem fog menni, ha van tesód írasd be őt, újságkihordásra, és azt csinálhatod te, ő helyette
2012. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért, mert fiatal vagyok, vagy mert még illegális lenne? ÚGy tudom, hogy 15től szülői engedéllyel a szünetekben lehet dolgozni: /
2012. márc. 25. 21:20
 3/7 anonim ***** válasza:

basszus, hogy mindig nekem kell guglizni :-), na itt a munka törvénykönyve, nesze:

34. § (2) Munkavállaló az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte. Ettől eltérően munkavállaló lehet - az iskolai szünet alatt - az a tizenötödik életévét betöltött tanuló, aki nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytat.

2012. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
jó ezek szerint tudsz munkát vállalni, hüjjeséget mondtam
2012. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én Diákmánia-, Pannon-Work-, és Diák-Navigátor szövetkezetnél vagyok tag.. Nyugodtan mehetsz 15 évesen, annyi lesz a különbség, hogy belépésnél/szerződés kötésnél kell egy szülői engedély (aláírás). Illetve igen, 15 évesen még csak szünetekben dolgozhatsz, de amint töltöd a 16-ot, már mehetsz iskola mellett, csak nem lehetsz éjszakás.. 18-tól már kasszázás, felszolgálás,stb... :)Kérdezz nyugodtan, segítek!
2012. márc. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
OKé, ha kérdésem lesz, szólok, köcsi : )
2012. márc. 27. 11:32
 7/7 anonim válasza:
Tény hogy 15től lehet nyári szünetben dolgozni, szóval a lehetőség elvileg adott. De valaki tud olyan szövetkezetet, ahol tényleg lehet is ennyi idősen kapni munkát? Én mondjuk 16 vagyok, de még így sem találok, a legtöbb szövetkezet csak 17től vagy 18tól fogad, de legalábbis a munkák mindig korhatarosak. Szóval tud valaki munkát 15-16 éveseknek nyárra?
2012. márc. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!