Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet ekkora az ELMŰ...

Hogy lehet ekkora az ELMŰ számlám?

Figyelt kérdés

2010 végén született a baba, tehát 2011-ben végig otthon voltam. Nyilván többet használtam mindent (villanytűzhely, wc-szagelszívó, vízforraló, mikró (tápszeres baba).

De ekkora számlára nem számítottam: 40e forintot kell befizetni:-( Átalánydíjasok vagyunk.

Járt így valaki?


2012. márc. 24. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi pontosan így jártunk, 9 hónapos volt a fiam amikor megjött az éves elszámolás, és szintén 40 ezret kellett ráfizetni, plusz 4 ezerrel nőtt az átalány.

Mi sajnos tudjuk az okát, a gyerekszoba nagyon hideg, így a téli-koratavaszi estéken villanyradiátort kapcsoltunk a fürdetéshez, plusz ugye a fűtés is alapból többet ment (kombicirkó), ami szintén fogyaszt áramot.

2012. márc. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Most van az éves elszámolásotok,nem?

Tavaly mi is 30000e.ft-al fizettünk többet,+ majdnem 9000 lett a havi számla!

2012. márc. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2.válaszolónak:

Te is először voltál otthon babával abban az évben és ezért volt ekkora a számla.


Igen, most volt a leolvasás.

Most megyek majd részletfizetésért kuncsorogni:-(

Mi 5500 forintot fizettünk havonta, de ebből a számlából kiindulva minimum 8000 forintot kellett volna:-(

2012. márc. 24. 06:48
 4/9 anonim válasza:

2-es vagyok!

Én is 2010 végén szültem,decemberben.

aug.-ban szokták nálunk leolvasni,1011-ben 33-at kellett ráfizetni,de 2010-ben is 27-et!

2012. márc. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Mi nem átalánydíjasok vagyunk, de egy kisbaba érkezésénél mindig megugrik a villanyszámla. 7 hete szültem a második gyermekemet. Eddig 7-8 ezer volt a villanyszámlánk havonta, március végén 18 ezer volt. :(
2012. márc. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2010 novemberében szültem, értelemszerűen mi is otthon voltunk a kicsivel 2011-ben végig. A villanyra +50e, a gázra +40e jött ki :(. Kérj részletfizetést, ha "rendesen" fizettél akkor elvileg adnak. Mondjuk mi EON-osok vagyunk a villanyra kaptunk, a gázra nem (ezzel szoktam késni pár hetet).
2012. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi a gázzal jártunk így. 2009 nyarán született a fiam, de hűvös, esős napok voltak akkor. Be kellett gyújtani nyáron, nem csak a fürdéshez, hanem egyébként is.

Óra leolvasáskor 80 000-es számla jött a havi számlán felül. Hát ez van. Azért meg nem fagyhatunk.

2012. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mi a gázzal jártunk úgy,hogy éves elszámolásnál,kaptunk egy 130.000-es csekket.Zokogtam...azóta "diktálósok" vagyunk.
2012. márc. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Nem mondom, hogy örülök, hogy Ti is így jártatok.

De akkor nem vagyok egyedül ezzel a problémámmal.

Mi már legalább okosabbak leszünk a jövőre nézve.

2012. márc. 24. 09:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!