Hogyan, ki /kik/ kezeli otthon a családi kasszát?
Ideális-e a jelenlegi megoldás nálatok?
Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 13:43
1/5 anonim válasza:
Nalunk mindketten kezeljuk a csaladi kasszat:)) Mindkettonknel van penz, hol en hol o fizeti a szamlakat es vasarolni is egyutt szoktunk.
Maskepp nem tudnam elkepzelni, hogy csak ram vagy csak ra haruljon a fizetes, igy normalis szerintem.
2009. jún. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Mindegyikünk kezeli a saját kasszáját és átutalunk pénzt a "közös" számlára, ahonnan megy a rezsi, bevásárlás.
Ha valami nagyobbat kell venni (új hűtő, vagy festés, vagy kertibútor...), akkor az veszi meg, akinek éppen van ideje, az fizeti aki éppen otthon van.
Előbb utóbb úgyis kiegyenlítődik.
2009. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
külön számlákra kapjuk a fizetésünket, de van kártyánk a másikéhoz. a férjem számlájáról vonják a közüzemeket, így a pénzt az enyémről szoktuk levenni. ha elfogy, az ő számlájának "maradéka" következik. :)
2009. jún. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Közös számlánk van, minden bevételünk arra érkezik. Mindig én fizetem be a számlákat. Azért alakult így, mert a férjem nem szeret pénzügyi dolgokkal foglalkozni. A nagyobb kiadásokat mindig megbeszéljük, és közösen döntünk.
Tulajdonképpen jó a mostani rendszer, mert így mindig minden számla időben be van fizetve. De ha holnaptól a férjem akarná kezelni a családi kasszát, abból sem csinálnék problémát.
2009. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 A kérdező kommentje:
Nálunk egy speciális helyzet van. Házasságunk előtt mindketten hosszan egyedül éltünk. Mindenki a saját ura volt és ezt meg is szoktuk. A férjem felajánlotta a házasságkötéskor, hogy az én jövedelmem maradjon nálam, az övé meg /négyszerese az enyémnek/ legyen a családi kassza. Abból megy az összes rezsi és élelmezés, enyémből egy másik ház /kényszerű/ fenntartása, kiadás a kocsimra, ruházkodás, tanulás, hobby etc. Viszont van a férjemnek két méregdrága hobbyja /annyi költséggel, mint az én összjövedelmem!/, így ha akarnám se tudnám beleadni az enyémet a közösbe, mert előállhatna olyan helyzet, hogy valamire szükségem volna és már nem telne rá, hiszen a költekezésében én nem gátolom, nem is szólok bele. Ő se az én beosztásomba. Így remekül működik a dolog és a közös kiadásokban is van érvényes szavazatom. A megtakarított pénz pedig közös.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!