Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákhitelt megérné?

Diákhitelt megérné?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok nemsokára végzek a BGF legnívósabb karán.Két félévre igényelném,az 500ezer forint.Nem szorulok rá,viszont a vágyamat csak így tudom megvalósítani(részben egészségügyi plasztikai műtét),később már családra,autóra stbre szeretnék félretenni.Előtörlesztés vállalnám.Vagy így is butaság és lebeszélnétek róla?
2012. márc. 19. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem plasztikai műtétre nem kellett volna felvenni (még akkor sem ha egészségügyi...) Én is felvettem, de még annó (szerencsére) nem adtak olyan sokat félévre. 4évig fizettem a kamakotak (!), és még mindíg többet kellett volna viszafizetnem mint amennyit felvettem. Ha nincs szükséged rá, akkor ne vedd fel, vagy mond le! Sokan akkor se veszik föl, ha az éhenhalás szélén állnak. Ha utána nem kapszmunkát (és ne haragudj meg, de BGF-en fogsz végezni, akkor erre nagy az esély, mivel gondolom nem orvos leszel és egyetemi informatikai diplomád sem lesz) akkor munkát is nehezen fogsz találni. És ha találsz is, és nemfogod tudni fizetni a törlkesztést, behajtócéghez kerül, ami azt jelenti, hogy amennyiben bejelentett munkahelyed lesz, a fizetésed 30%-át levonják. Így nem hangzik soknak, de hidd el, hogy sok
2012. márc. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább nagyon keményen tanulnék, tudományos munkát vállalnék és megpályáznék mindenféle ösztöndíjat. Ha elég keményen küzdesz, akkor havonta 100 ezer ft-ot is tudsz "keresni" így (vagy akár még többet, ha szociális támogatásokat is tudsz elnyerni, és ahhoz nem kell nagyon szegénynek lenni). Egy félév alatt ez már 500 ezer ft lenne. Mivel ha nem szorulsz rá a diákhitelre, akkor gondolom támogatnak a szüleid, így az ösztöndíjat félre tudnád rakni. Én ezt az utat választottam. Szintén BGF-es vagyok, és ebből finanszíroztam én is egy szépészeti beavatkozást, sőt ebből gyűjtöttem az esküvőmre is.
2012. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom..a pénzügyesek elég kelendőek errefelé..

am költségtérítésesen vagyok,nem kapunk ösztöndíjat!

2012. márc. 20. 09:40
 4/6 A kérdező kommentje:
és szociálisat se kapnék
2012. márc. 20. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor is tanulj keményen! Ha átkerülsz államilag támogatott képzésre, akkor a költségtérítés megvan spórolva, ami félévre kb. 130 ezer ft, és ha most vagy másodéves, akkor szeptembertől tudsz átmenni, és 7 félév a képzés, tehát 3 félév alatt majdnem 400 ezer ft-ot meg tudnál spórolni. Azt ha félrerakod, meglesz a műtét ára, és akkor még kaphatsz ösztöndíjat, sőt szoctámot is, ha úgy van. Szerintem ez ezerszer jobb megoldás, minthogy beleugorjál egy diákhitelbe, aztán fizetheted évekig. Persze kényelmesebb felvenni a hitelt, közben meg tanulni ímmel-ámmal, de nem biztos, hogy ez a jobb út.
2012. márc. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
valahogy úgy vettem észre,hogy azok panaszkodnak akik nem fizetnek semmit se vissza és milliós nagyságrendű összegeket vesznek fel..ne csodálkozzon az olyna,hogy nem csökken a hitele törzstőkéje.azért ha hitel mégiscsak ez a legkedvezőbb,nemde?
2012. márc. 20. 10:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!