Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elegem van a fővárosból, a...

Elegem van a fővárosból, a multiból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kis vidéki városból kerültem Bp.-re, de már a kezdetek óta gyűlölöm ezt a várost, mert gyerekként megszoktam a természet közelségét, a jó levegőt, azt,hogy bárhova eljutok gyalog fél órán belül. Persze kénytelen voltam Pestre jönni, mert csak itt van munka, de nem érdekel, hogy multinál egész jól keresek, az egész irodai környezet, a morál, az emberek, egyszóval minden taszít. Mindig kiegyensúlyozott, szép és vidám voltam, ehhez képest annyira tönkrementem, hogy a környezetem szerint 5-6 évvel idősebbnek nézek ki a koromnál, az utóbbi 1 év alatt 20 kg-t változott a súlyom (voltam 40kg-os, majd 60 a szokásos 50-hez képest), mert vagy annyit stresszeltem,hogy nem bírtam enni, vagy a zabálásba menekültem boldogtalanságomban. Nem találom itt a helyem, csak megbetegít. Ti mit tennétek, elmennétek (vissza a szülővárosomba ill. annak környékére) akár úgy is, hogy benne van a pakliban, hogy nem találok munkát, de hogy a végzettségemnek megfelelőt nem, az szinte tuti, de talán boldog és kiegyensúlyozott lennék újra, vagy maradnátok? nagyon arra hajlok, hogy elmegyek, mert rengeteget költök gyógyszerre és orvosra, de a környezetemben mindenki azt mondja, hogy erősödjek már meg lelkileg és ne legyek szentimentális, és sokan bírják a multi mentalitást, nehogy már én ne bírjam, stb... és mindezt annak ellenére, hogy látják, mennyire tönkretesz a dolog!!!!
2012. márc. 18. 18:00
1 2
 11/13 mmT ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Azon is érdemes lenne elgondolkoznod, hogy jó multinál vagy-e. Tudom, h "egyik kutya, másik eb", meg egyéb közhelyek, de van különbség multi és multi között is! lehet, h épp rossz helyen vagy, lehet sok negatív kollegával vagy körülvéve, lehet nem izgat eléggé, amit csinálsz. Még mielőtt ilyen komoly elhatározásra jutnál, hogy feladod eddigi tanulmányaidat, tapasztalatodat, adj sztem még egy esélyt magadnak egy másik multinál is, vagy másik területen.

Egyéb megvizsgálnivalók: mennyit kell utaznod? (pl. a sok metrózástól zombi leszel) A kevés szabadidődben feltöltődsz vagy sajnálkozol? Van kapcsolatod, vannak barátaid, tudsz a hobbidnak időt szentelni? Ha sok pozitív ingert gyűjtesz be, azok segítenek elviselni a multizás. Ha nincsenek ilyen pozitív ingerek, akkor neadjisten fél év múlva attól lehetsz elkeseredve, hogy vidéken minden olyan uncsi, alig keresel pénzt, és nincs alkalmad ismerkedni sem.

Csak ügyesen...

2012. márc. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Döntsd el, hogy szeretnél élni, aztán készíts egy tervet, amivel ezt megteremted magadnak. Utána járd végig az utat a terved alapján, de ne ess kétségbe, ha a terven változtatnod kell közben.
2012. márc. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

ÉN a helyedben meggondolnám hatvanszor.

Élvezd ki keresel sok pénzt,ki tudja előléptetnek utazgathatsz.

Ez a lelkizés őszintén mire jó,bazz tedd össze a két kezedet ahogy én is,hogy jó helyen vagy.

Nézzél szét szabócsban azt rájössz,amikor a srác meséli,hogy na most két hónapig keresek 37ezret 27éves vagyok,de csajok elkerülnek mint egy leprást.

Szerinted.

2013. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!