Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elegem van a fővárosból, a...

Elegem van a fővárosból, a multiból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kis vidéki városból kerültem Bp.-re, de már a kezdetek óta gyűlölöm ezt a várost, mert gyerekként megszoktam a természet közelségét, a jó levegőt, azt,hogy bárhova eljutok gyalog fél órán belül. Persze kénytelen voltam Pestre jönni, mert csak itt van munka, de nem érdekel, hogy multinál egész jól keresek, az egész irodai környezet, a morál, az emberek, egyszóval minden taszít. Mindig kiegyensúlyozott, szép és vidám voltam, ehhez képest annyira tönkrementem, hogy a környezetem szerint 5-6 évvel idősebbnek nézek ki a koromnál, az utóbbi 1 év alatt 20 kg-t változott a súlyom (voltam 40kg-os, majd 60 a szokásos 50-hez képest), mert vagy annyit stresszeltem,hogy nem bírtam enni, vagy a zabálásba menekültem boldogtalanságomban. Nem találom itt a helyem, csak megbetegít. Ti mit tennétek, elmennétek (vissza a szülővárosomba ill. annak környékére) akár úgy is, hogy benne van a pakliban, hogy nem találok munkát, de hogy a végzettségemnek megfelelőt nem, az szinte tuti, de talán boldog és kiegyensúlyozott lennék újra, vagy maradnátok? nagyon arra hajlok, hogy elmegyek, mert rengeteget költök gyógyszerre és orvosra, de a környezetemben mindenki azt mondja, hogy erősödjek már meg lelkileg és ne legyek szentimentális, és sokan bírják a multi mentalitást, nehogy már én ne bírjam, stb... és mindezt annak ellenére, hogy látják, mennyire tönkretesz a dolog!!!!
2012. márc. 18. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is ugyanebben a cipőben járok, pontosan így érzek a multi munkahelyemmel kapcsolatban, de sok okosat sajnos én sem tudok mondani. Az biztos, hogy addig nem szabad otthagyni a jelenlegi munkahelyet, amíg nincs másik. Ez különösen igaz akkor, ha vidékre akarsz visszaköltözni.

Addig is próbáld meg lazábban felfogni a dolgokat. Én például minden nap úgy megyek be, mintha ez lenne az utolsó hónap, amikor itt dolgozom, de persze nem tudom, hogy hány ilyen utolsó hónap lesz még.

2012. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek azokkal akik azt mondják szedd össze magad. Ennyire nyomi nem lehet senki. Járj el hétvégente kirándulni.
2012. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves első, köszönöm a megértő választ, és a tippet, megpróbálom az általad javasolt technikát alkalmazni:)

Kedves második, sajnos én ilyen nyomi vagyok, túlságosan lelki alkat, meg kicsit beleestem az "anyám nem ilyen lovat akartam" szituba, az egyetemen még tetszett a szakma, de ahogy bekerültem az öltönyös-kiskosztümös merevarcúak közé, minden nap kín bejárni, mert ez nem az én világom.

2012. márc. 18. 18:19
 4/13 anonim válasza:
találj valamit, amitől megnyugszol, amit szeretsz. lehet ez kirándulás, rajzolás, jóga, akármi, ahova "vissza tudsz vonulni."
2012. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Multinak nincs vidéki telephelye? Kérhetnél áthelyezést...
2012. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hidd el, majd ha vidékre visszamész és robotolsz 12 órában, mert csak olyan munka van, akkor majd akarnál még visszajönni Budapestre. Én is érzelmes típus vagyok, de pénzzel meggyőzhető vagyok. Én jelenleg nettó 225.000 ért dolgozom Pesten egy multinál, ha hazamennék, akkor a városomban kapnék esetleg a szakmámban munkát, de max. 100.000 Ft-ért! Annyiért nem megyek vissza, már csak azért sem, mert megszerettem a várost. Egy kisvárosban halálra unnám magam.
2012. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, a kevesebb pénz ellenére is boldogabban élnél vidéken, akkor nem lehet vitás a válasz.

Azért ebből a 10 millió emberből 8 vidéken él úgy-ahogy, és nem hiszem, hogy mind boldogtalan lenne.

Én biztos vagyok benne, hogy Budapesten legalább dupláját keresném a munkámmal, de nekem nem érne annyit.

2012. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én se szeretem Pestet, de igazából nem a várossal van bajom hanem a zsúfoltsággal. 2 évig ingáztam lakhely és Pest között 10km-oda vissza tömegközlekedéssel. Cég fizette a bérletet. De én a környékünkön lakhelyhez közel kerestem munkát a szabadidőmben, beadtam mindenhova az önéletrajzom ahova csak tudtam és így 2 év után szerencsére találtam is egy jobb helyet.


Átlagfizetés megvan, ebben az országban én nem is vágyom többre.


Keresni kell másik helyet ahol jól érzed magad, mert a stressz csak betegségeket fog okozni a későbbiekben.

2012. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*100km
2012. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó és Utolsó előtti hozzászólók, nektek is köszönöm, hogy megosztottátok velem a véleményeteket és tapasztalatotokat, abban már biztos vagyok, hogy ha nem sikerül arra a környékre visszaköltöznöm, ahonnan jöttem, akkor Pest környékén keresek valamit. A pénzzel kapcsolatban én azon a véleményen vagyok, hogy lehet, hogy most keresek 160 nettót majd' 2 év után, de ha vidéken,boldogságban keresnék 100-at(ahogy egy korábbi hozzászóló említette), akkor nagyjából ugyanúgy jönnék ki,mivel azt a +60at olyan simán kiadom albérletre, plusz a boldogtalanságom kompenzálására ilyen-olyan módon, hogy csak na!
2012. márc. 18. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!