Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segítségre van szükségem?

Segítségre van szükségem?

Figyelt kérdés
Megpróbálom aránylag röviden leírni a történetemet, és azért remélem lesznek akik elolvassák és segíteni tudnak vagy akár tanácsot adni! Pénzre van szükségem, lényege ez az egésznek! Nem kevésre! Igazából szégyenlem magam, soha nem voltam kuncsorgós típus, de úgy gondoltam megpróbálok mindent, mielőtt még esetleg törvénybe ütközőt teszek vagy valami hülyeséget! Szóval 2007-be vettünk egy házat, természetesen devizahitel. . . Ma már a duplájára duzzadt a tőke! Elveszítettem a munkahelyem, bár manapság 126 ezer körül van a törlesztő akkor kerestem nettő 103 ezret logisztikai végzettséggel. . . Elhelyezkednem itt a környéken nagyon nehéz, és vannak egyéb tényezők ami még megnehezíti a dolgot. . . . szóval alkalmi munkák ami fekete akad, de hát mi az? Semmi. . Nem is lett volna még olyan nagy a gond, mert párom Bécsbe dolgozott, aránylag jól keresett! Karácsony előtt őt is elküldték, na itt már kezdődtek a gondok. . . Ráadásul beütött szülő halála is! Nekem pánik betegségem van, nagyon rossz, de hál isten ez azon kívül, hogy el kell mennem másik városba, nem jelent plusz költséget! Kiváltani, átváltani a hitelt nem tudjuk, még ha lenne igazolható jövedelem valószínű az értékbecslőnél buknánk, mert nem értékelnék fel annyira hogy ft hitelt kapjunk és abból kifizetni a mostanit! Ennek soha nincs vége! Sajnos ami igaz, egyszer elveszítenem a házam! Vagy mostanába , mert fizetőképtelen leszünk, vagy majdn 2043 a végén! Eddig 2007 óta épp a napokba számoltuk ki közel 5 millió fizettünk vissza a banknak és kb 2 milliót ráköltöttünk a házra! Gondolhatjátok elég nagy a baj, és valahogy nincs ínyemre elveszíteni ezt a házat amibe ennyi pénzen van! Ráadásul azt se tudom megtenni, mert aránylag fiatal vagyok még hogy új életet kezdek és elmegyek innen, mert van két kezes a hitelbe, nem szívesen hagynám őket pácba! Tanácstalan vagyok, bank visszautasít, semmire nem hajlandó, bár már úgy vagyok vele, hogy ennek amúgy se lesz soha vége! Ekkora kölcsönt nem tudok felvenni, se ingatlan a családba ami tehermentes vagy ennyit ér, személyi kölcsön ugye kilőve! Gondolkodtam már annyi hülyeségen, de gondoltam megpróbálom előbb az emberek segítségét kérni, hogy látják? Mit tudnék tenni? Szervezzek valahogy gyűjtést Europába? Nem is lenne rossz, elég sokan vannak csak midnenki adna fél centet! Na jó már magamba beszélgetek :)
2012. márc. 16. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ebből gyorsan nem lesz megoldás. Amellett, hgoy sürgősen, napi 25 órában azon agyalsz, hgoyan lehet pénzed, és itt nem munkahelyben, hanem vállalkozásban kell gondolkodnod, ideje gondoskodnod, hogy a kezesek hogyan tarthatják meg a vagyonukat. Tehát a legjobb lenne, ha még most, végrehajtási eljárás előtt lekerülnének a neveikről a nagyobb értékű ingatlanok és ingóságok.


Remény van, ha van motiváció, óriási dolgokra képes az ember!

2012. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez valóban így van, ezért jutottam idáig most már, hátha kapok hasznos tanácsot! Nevükön nincs semmi, ezzel gond nincs, na de a bank godnolom nem 1 hónapig próbál behajtani, hanem még meg nem halunk mindannyian... vállalkozás? Mihez nem kell pénz, ami jól is jövedelmez? Persze godnoltam hogy nem fog 3 percen belül megoldódni a problémám, de muszáj segítséget kérnem háhta kapok, vagy bármilyen ötletet
2012. márc. 16. 10:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Hény négyzetméteres a ház? Lakjátok az egészet?
2012. márc. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
100 nm, nem lakjuk ketten vagyunk, godnolom az az ötlet lenne, hogy kiadni , de nincs befejezve a felső szint, alul meg több szoba nincs, így az msot nem jöhet szóba mert be kéne fejezni még... megint csak pénz kérdése... Valami olyan ötlet kellene, ami még nem jutott eszembe, htáha valaki volt már ilyen helyeztbe és tudott kitalálni valami okosat
2012. márc. 16. 12:46
 5/9 anonim ***** válasza:

" na de a bank godnolom nem 1 hónapig próbál behajtani, hanem még meg nem halunk mindannyian... vállalkozás? Mihez nem kell pénz, ami jól is jövedelmez?"


a cél az, hogy időt nyerj. Természetesen kifizeted a tartozást, csak szedd össze magad. Vállalkozás. Pénz még sosem volt probléma, ha valaki igazán elszánt volt, és jó ötlete támadt. A legjobb, nem kell pénz, és hogy ötletet is, és segítséget is kaphatsz, ha elkezdesz egy hálózatépítő vállalkozást.

2012. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát köszönöm, de ha valamiben azok az mlm dolgok amibe nem hiszek és nem érdekelnek, és legtöbbe kell fektetni 100 ezreket... és ha valami engem se érdekel nehéz arról beszélni, de azért köszönöm a tippet
2012. márc. 16. 14:19
 7/9 kapo1588 ***** válasza:

hello


Ha fiatalok vagytok akkor a megoldás. ki nyugatra dolgozni és hazaadjátok a pénzt a hitelre. Nem lesz jó érzés nyomorogni fogtok de ha összefogsz az élettársaddal akkor két év alatt visszafizethetitek a hitelt!

2012. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"és ha valami engem se érdekel"


Jól van, látom, nem olyan nagy még a baj.. :)

2012. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minek vettetek 2 embernek 100 négyzetméteres házat? Mi 50 négyzetméteren lakunk 2 gyerekkel, persze adtak volna hitelt nagyobbra is, de átgondoltunk cselekedtünk.
2012. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!