Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán eladtam egy terméket,...

Vaterán eladtam egy terméket, és a vevő reklamál, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Vaterán egy hónappal ezelőtt eladtam egy MacBook Airt, használt, de jó állapotban. Én telepítettem újra az oprendszert is, teljesen rendben működött.


Eladás után viszont nem sokkal a vevő felhívott, miszerint a gép jól üzemelt, azonban szerinte nem 64 GB-os SSD vinyó van benne, hanem 80GB-os natúr HDD. Én nem voltam biztos benne, de nem saját gép volt, használtam kaptam, így belementem, hogy kompenzálom. Eddig rendben is volt az ügy, én lezártnak tekintettem. Eltelt kb két hét, és most ír, hogy minden más is rossz, púposodik az akkumulátor, "ijesztő" hangja van a HDD-nek, illetve, karcos a monitor. Ezen hibajelenségek egyike sem állt fenn, egészen biztosan, hiszen egy jó ideig én is működtettem.


Tehát, ilyenkor mi a teendő, tud-e egy hónap elmúltával jogi lépéseket tenni, vagy bármi egyebet? Ugyanis az is könnyen előfordulhat, hogy Ő maga szedte ki a vinyót, sőt, a jelzett egyéb hibák sem voltak meg...


2012. márc. 4. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem adtál rá "garanciát", akkor nem kell vele foglalkozni, pláne, hogy egy hónappal később kezd el reklamálni.
2012. márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, szerintem a vinyó is ssd-s volt csak bepróbálkozott, és belementél. Hozzáértőktől kérdem, belefér egyáltalán egy hdd egy MacBook Air-be???
2012. márc. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehetséges, bennem is felmerült, csak nem akartam nekiállni küzdeni. De azt hiszem, ezzel akkor bizonyossá is vált, hogy mire megy ki a játék.


Szerencsére van youtube-os videóm, és képeim is, hogy a hibajelenségek, amiket mond, nincsenek meg :)

2012. márc. 4. 19:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit tenned, esetleg elküldheted neki a felvételeidet, hogy amíg nálad volt, az ég világon semmi baja nem volt. Jó hogy nem 4 év múlva reklamál, hogy "lejárt az ideje" és meghalt az egész, add vissza a pénzét...

Amint mondták, ha nem adtál rá garanciát, akkor ne foglalkozz vele. Annyit tehetsz, hogy kifejezed sajnálatodat és elküldöd a felvételeidet, hogy te márpedig nem ilyen állapotban küldted el, hogy azóta mivan vele az nem a te dolgod.

2012. márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az Európai Unió országaira vonatkozóan: 2004.01.01.-én életbe lépett új, a magán adás-vétel jogokat szabályozó törvény értelmében: Az összes aukcióra bocsátott termék és/vagy áru adásvétele során az eladót nem terheli semmiféle garancia, felelősség, vagy visszavételi kötelezettség a vevőjével szemben. A vevő ezt a vásárlásával elismeri és tudomásul veszi.
2012. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Remek, köszi, bár az ügy megoldódott - más szóval az illető, miután megírtam neki, hogy ezek nem igazán fedik a valóságot, és megmutattam a youtube videót (ami már előtte is fenn volt vaterán, mielőtt megvette) hogy nincs rajta ilyen, úgy eltűnt, mint szürkeszamár a ködben :)
2012. márc. 25. 07:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!