Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek átverés? (termék...

Szerintetek átverés? (termék eladása külföldre)

Figyelt kérdés

Pár hónapja felraktam egy ruhát eladásra. Nemrég írt az emailemre egy kanadai férfi, hogy meg szeretné venni. Mivel nem vagyok jártas ebben ezért lenne pár kérdésem:

hogy végbe menjen az üzlet ezeket az adatokat kéri:

PAYPAL ID

OR

BANK NAME::

ACCOUNT NUMBER::

ACCOUNT HOLDERS NAME::

SWIFT OR IBAN CODE::

TOTAL AMOUNT + SHIPPING COST VIA EMS SPEED POST:


ezeket az adatokat ha megadom abból nem lehet baj, igaz?


SHIPPING COST VIA EMS SPEED POS pontosan mit jelent(ha a postakölséget, akkor azt honnan tudhatom meg pontosan?)?


egyáltalán nem gyanús ez nektek(kissé paranoiásnak tűnhet, de manapság kiben lehet bízni...)?


ha oda kerül a sor, hogy el kell küldenem a ruhát, mi ennek a folyamata?

előre is köszönöm!



2012. febr. 25. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
ez a nigeriai (most kanadából) átverőslevél feleljtsd el
2012. febr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

már én is rájöttem, mert egy kicsit kutattam...

gyanús volt egy két hibás angol mondat egy "kanadaitól"

2012. febr. 25. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Ami infókat felsoroltál fent, azt azért kérte (HA nem az átverős email), mert ezek nélkül nem tud utalni a bankból... Én így adtam el a laptopom, de én paypallal fizettem, az biztonságosabb
2012. febr. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Már bocs, de ha valami el akarsz adni, mégpedig pénzért, akkor valahogyan csak el kéne jutnia a pénznek hozzád... Nemzetköziben nem fog működni a C.O.D (utánvét), vagy fog, de irreálisan magas költségekkel. Ezekkel az adatokkal amúgy nem tudnak visszaélni. Például ha valakinek megvan a bankszámlaszámod, az tud rá utalni. Az meg nem gond.
2012. febr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért ne kérj bocsánatot, mert válaszolsz a feltett kérdésekre...

Az már 100%, hogy kamu, de köszönöm a válaszokat

2012. febr. 27. 15:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!