Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most diplomáztam. Mi a teendőm...

Most diplomáztam. Mi a teendőm? Munkaügyi központ? TB-t hol tudom intézni?

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok le ilyeneket, mert semmit nem tudok róla, a főiskolán sem mondanak semmit. Mik a lehetőségeim? Munkát nem találok.
2012. febr. 22. 09:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Nem egészen, mert igazolást kapok róla a diplomaosztón, hogy elvégeztem a főiskolát, ami nem csak érettségi."


Teljesen mindegy. Hivatalosan neked akkor is csak érettségi a végzettséged. Akkor is, ha 3 évet jártál, akkor is, ha 5 évet jártál, akkor is, ha minden államvizsgádat letetted. Senkit nem érdekel. A diploma azért diploma, mert azzal tudod igazolni, hogy befejezted a felsőoktatási tanulmányaidat, SEMMI MÁSSAL.

Önéletrajzbe persze beírhatod, hogy jártál x évet ide, és minden vizsgád megvan, de ha azt írod be, hogy ilyen végzettséged is van, azzal már hazudsz. És ez abban a pillanatban kibukik, amikor kérik a végzettséget igazoló okmányokat a munkábaálláskor.

Röviden, ha felsőfokú végzettséget várnak el a munkakörhöz, az nem fog összejönni, mert te olyat hivatalosan nem fogsz tudni igazolni, legfeljebb egy abszolutóriumot. De az nem egyenlő a diplomával, neked hivatalosan a legmagasabb iskolai végzettséged jelenleg érettségi. És ha x éven belül nem teljesíted a diploma megszerzéséhez szükséges feltételeket, akkor az abszolutóriumod is el fog veszni - vagyis kidobtál egy csomó pénzt az ablakon a semmiért.


Az, hogy akármilyen szakmával rendelkező ismerősöd szintén nem tudott elhelyezkedni, az megint nem igazol semmit.

Olyan szempontból tudod rangsorolni a végzettségeket, hogy van-e esélyed vele jobb állást (több pénzt) keresni.


Ha van, akkor az megérheti hosszú távon, akkor is, ha jelenleg nem tudsz vele elhelyezkedni, mert ott van a lehetőség, hogy pályázhatsz vele olyan állásokra, amihez ez a végzettség szükséges.


Ha viszont abszolút nem is érdekel a dolog, és csak azért kezdtél bele, hogy legyen "valamilyen" felsőfokú végzettséged, akkor két dolog állapítható meg:


1. Kidobtál egy csomó pénzt az ablakon, mivel semmire nem fogod használni a végzettségedet, ellenben ha ez alatt az idő alatt dolgoztál volna bármit, már sokkal több pénzt kerestél volna

2. Mindenhol a releváns (=szakmába vágó) szakmai tapasztalat számít, szóval ha nem is akarsz a szakmában dolgozni, ilyen neked nem is lesz= semmit nem ér a diplomád. Megintcsak olyan dologba fektettél be, amiből semmi hasznod nem lesz. És mégegyszer mondom, tökmindegy, hogy milyen igazolást kaptál, a hivatalos végzettséged az középiskolai addig, amíg nem kapod kézbe a diplomát.


Ezt egy közgazdásznak tudnia kéne, alap dolog. Azért fektetünk be valamibe, mert azt reméljük, hogy a jövőben ebből profitálunk. Amivel meg nem szeretnénk foglalkozni, abba nem fektetünk be (helyette inkább pénzt keresünk azzal, amiből lehet...), azokat meghagyjuk úri passziónak, vagy hobbinak, amiket akkor csinálunk, amikor van rá felesleges elszórható pénzünk.

2012. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Na most elmondom neked, hogy egy fillérembe nem került a főiskola, mert helyben volt és támogatott voltam. Nem dobtam ki a pénzt rá. Több mint fél millió forintot gyűjtöttem össze ösztöndíjakból, mivel a legjobbak közt voltam.


Most vezették be, hogy nem feltétlen kell nyelvvizsgázni a diploma kiadásához, és nem veszik el az az x év.

Amúgy nem vagyok hülye, a német a nyelvvizsga kell még, 9 évig tanultam németet és 90% fölöttire érettségiztem, szóval le fogom tenni. Utána meg csinálok egy angol felsőfokot, amit a kisujjamból kirázok.


Persze, kell a szakmai tapasztalat, meg is nézheted, hogy a szakmámba vágó összes álláshirdetésnél kérik, tehát nem venne fel, mert nincs tapasztalatom, emiatt nem is lesz, és ülhetek itt évekig, akkor sem fogok tudni elhelyezkedni ezen a területen. Emiatt is keresek olyat, ahol nem kell.


Nem hobbiból mentem főiskolára, hanem hogy csináljak valamit és ne legyek munkanélküli. Nyelveket akartam tanulni, mivel azokat nagyon szeretem és van is érzékem hozzá, a szak úgy hirdette magát, hogy a nyelvek iránt érdeklődőknek ideális, mert az ugye a turizmushoz elengedhetetlen. Csak azt az apró részletet felejtették el közölni, hogy nincs nyelvoktatás, mindenki tanulja meg magától és lazán tegyen le 2 szakmai nyelvvizsgát. És nem én vagyok az egyetlen, aki emiatt jött erre a szakra és megszívta.


Különben nem egy helyről hallottam, hogy nagy cégek szívesen alkalmaznak olyanokat, akiknek abszolutóriumuk van csak, mert ugyanazt tudják, mint egy "rendes diplomás", de nem feltétlen kell nekik annyit fizetni. Ha nem jövök főiskolára mihez kezdek szerinted érettségi után? Max. fizikai munkára vettek volna fel, azt meg nem tudom elvégezni, mert vannak bizonyos egészségügyi gondjaim.

2012. márc. 17. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!