Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most diplomáztam. Mi a teendőm...

Most diplomáztam. Mi a teendőm? Munkaügyi központ? TB-t hol tudom intézni?

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok le ilyeneket, mert semmit nem tudok róla, a főiskolán sem mondanak semmit. Mik a lehetőségeim? Munkát nem találok.
2012. febr. 22. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Miből van diplomád?Hány nyelven beszélsz minimum középfokon?


Ha a nyelvek jól mennek akkor próbálkozz külfölddel.Itthon ne dolgozz , nem éri meg.Én Ausztriába járok dolgozni , először időseket gondoztam csak , mivel nem ment tökéletesen a nyelv , de most már teljesen jól beszélem és a diplomámnak megfelelő állásom van.

2012. febr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Munkaügyi központba mindenképp menjél el mert ott beregisztrálnak és ha van valami meló akkor szólnak, de ne számíts csodára. Esetleg az állás közvetítőkkel is megpróbálhatod hátha összejön valami. Sajnos manapság már nem lehet diplomával munkát találni a bátyám is szívja a .... a mérnöki diplomájával csak 2 műszakban tud dolgozni gyárban 8 órában hogy megtudjon élni. Én kezdeném először a munkaügyivel bemész regisztrálsz megkérdezed hogy a TB-t hol tudod elintézni mert minden régióban vagy városban ez máshol van. Nekem a munkaügyi központban volt egy ilyen ahol ezt intéztem.
2012. febr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
munkanélküli központ lehúzható a wc-n. Márc 8. án leszek 1 éve regisztrálva és semmi, kb pecsételgetni meg tanfolyamra jelentkezni járok le... Azon kívül az se érdekli őket hogy élek e még.
2012. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!


Turizmus-vendéglátáson végeztem (közgazdász), az előírt nyelvvizsgám viszont nincs meg a diplomához. 2 középfokú gazdasági nyelvvizsga kell, nekem 1 van. Angolul nagyon jól beszélek, németül alapfokon, még most fejlesztem.

Viszont nem akarok a szakmámban dolgozni.

2012. febr. 22. 10:23
 5/12 A kérdező kommentje:
Milyen tanfolyamok vannak? Szívesen tanulnék valamit.
2012. febr. 22. 10:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha most februárban diplomáztál és eddig nappalin tanultál, akkor a Tbd március 31-ig "él" (addig érvényes a diákigazolványod), +45 napig passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra. Azaz május 15-ig nincs gondod a TBdel.

A munkaügyiben azért érdemes regisztrálnod, mert vannak olyan munkáltatók, akik kimondottan regisztrált álláskeresőt keresnek (így kaphatnak rájuk támogatást)

A tanfolyamok után a munkaügyi központban érdeklődhetsz, eléggé változó, hogy melyiknél mit indítanak. Régebben fenn volt a honlapjukon hogy hol mikor milyen tanfolyam indul, de egy jó ideje már nem teszik fel. A tanfolyamokon előnyt élveznek a felvételnél a halmozottan hátrányos helyzetűek (szakképesítés nélküliek, elavult szakmával rendelkezők, huzamosabb ideje munkanélküliek, stb) Nálunk pl. kerek-perec megmondták, hogy aki diplomás, hiába jelentkezik tanfolyamra, nem veszik fel.

2012. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen igaza van az utolsónak, látod, ezért nem tudsz elhelyezkedni, mert rengeteg ilyen ember kapott diplomát, akinek fogalma sincs, mit kezdjen magával, használni nem akarja, csak beült egy szakra, mert jó buli.

Tele van az ország büfészakos diplomásokkal, akiknek a munka büdös, de mivel ő már értelmiségi, nem is hajlandó vezetői pozíciónál alább dolgozni, mert hát ő már értelmiségi, inkább éhenhal.

Ezért aztán az a sok-sok diploma már nem is ér semmit, csak ha mellette fel tudsz mutatni valamit, mondjuk szakmai gyakorlatot.


A jó hír az, hogy ennek mostantól vége lesz, mert mostantól erősen visszavágják az államilag támogatott létszámot, pláne az ilyen szakokon, mint közgazdász, amiből már Dunát lehet rekeszteni (és így nem is lehet elhelyezkedni vele). Ez mondjuk hosszútávon növelheti azoknak a diplomájának az értékét, akiknek már van (persze ha nem érdekel a szakma, akkor úgyse fogsz tudni benne dolgozni, mert az első nap kibukik, hogy nem értesz semmihez meg nem is érdekel, és ezt nem tolerálja egy munkaadó se).


A rossz hír meg az, hogy téged ez egyelőre nem érint, mivel te nem diplomáztál. Diplomázni majd akkor fogsz, ha majd egyszer leteszed a nyelvvizsgát, és kézhez kapod a diplomádat. Addig neked csak érettségi a végzettséged.

2012. febr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem egészen, mert igazolást kapok róla a diplomaosztón, hogy elvégeztem a főiskolát, ami nem csak érettségi.


Attól, hogy nem akarok a szakmámban dolgozni, honnan veszed, hogy büdös a munka és nem adom vezetői pozíció alá? Szívesen dolgoznék bolti eladóként is, ha olyan munkát találok, de NINCS.

Ezt meg azok mondják a diplomásokra, akik maguk nem tudtak diplomát szerezni. Ennyi.


Az, hogy visszaveszik az államilag támogatott helyeket... Örülj csak neki. A sok gazdag ember hülye gyereke akkor is ki fogja fizetni a tandíjat, és be fog kerülni. Akik meg tényleg megérdemelnék nem fognak bejutni arra a kevés helyre. A fizetős helyek tele lesznek az oda nem valókkal, és sokkal kisebb lesz azoknak az aránya, akik megérdemlik, hogy ott legyenek. Lesz kb. ugyanannyi diplomás, csak a többsége a hülyék közül kerül ki, akik képesek azt kifizetni. Tényleg hú de jó lesz. Majd egy olyan végez rajtad agyműtétet, aki csak azért végezte el az orvosit, mert ki tudta fizetni.

2012. febr. 22. 18:40
 9/12 anonim ***** válasza:
diplomásból már így is sok van. két terület maradt. AZ IT (ez is csak azért mert gyakorlatilag az egész világnak tudsz termelni szinte bárhonnan) és az orvosi. amire van igazán kereslet. a többi nem jó semmire . Az hogy a diákokkal el van hitetve hogy pedig jó valamire és még munkájuk is lesz, az csak egy dolog. Persze hogy el van hitetve, ha mindenki felvilágosult elme lenne, már régen nem lenne ennyi egyetemista, ellenben mindenki elkezdhetne tényleges értéket teremteni a földeken. De ez egy tudatos (félig meddig) leépítés. Az ország akkor volt a csúcson mikor csak és kizárólag mezőgazdasági ország volt. Ehhez nem kell okosnak lenni, aki nem vak aki látja. A gazdaság onnan indul hogy van mit enni. Az meg akkor lesz ha termelnek kaját. Na, mi nem nagyon termelünk. Pontosabban termelünk, csak éppen másnak a tányérjára. Kényes dolog ez. De addig itt nem lesz változás amíg ki nem nyírják az egyetemeket és fel nem lesz virágoztatva a szakmunkásképzés, de a lényeg az lenne hogy a földek teljesen magyar kézben legyenek. Persze scifi, de nem bírom elhinni, hogy emberek nem képesek felfogni hogy nem a pénz az érték hanem a kaja. Egyszerűen nem fogják fel, tisztelet a kivételnek.
2012. febr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem mehetünk vissza csak úgy 200 évet. Meg nem is csak az országon múlik, az EU célja is minél inkább leépíteni a mezőgazdaságot. De ez most tök más téma.

Amúgy meg a szakmunkás ismerőseim, volt osztálytársak sem találtak hamarabb munkát, mint a diplomások. És a legtöbb minimálbérért dolgozik egy gyárban vagy maszek mellett van úgy, hogy nincs bejelentve és vagy kap fizetést, vagy nem. Ez van. Apám is szakmunkás, a munkájának köze nincs a végzettségéhez (asztalos), mert egyszerűen abban itt nem lehet elhelyezkedni. Kőművesnek és lakatosnak tanult volt osztálytársaim sem találtak olyan munkát. Főleg a nőknek milyen lehetősége van? Mehetsz fodrásznak, varrónőnek, szakácsnak, cukrásznak, pincérnek és kb. ennyi. Ezekből meg van is elég sok.

2012. febr. 22. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!