Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán, tesz-veszen 1 ft-os...

Vaterán, tesz-veszen 1 ft-os aukciónál, miért számláz nekem ki az oldal a végleges eladási ár után jutalékot?

Figyelt kérdés

Eladtam 200 ft-ért egy nadrágot,nálam majd nem minden 1ft-os kikiáltási áron van.Erre ma kaptam számlát.352 ft-ról,hogy ezt+azt eladtam.Ha 1ft volt a kikiáltási ár,mire fő ?Valamit nem értettem,még friss vok eladási téren :/

Hogyan tudom megcsinálni az eladásaim,hogy ne kelljen már fizetnem ,pláne,ha jóval bolti ár alatt adok mindent!???

Válaszokat előre köszönöm!


2012. febr. 21. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

El kellett volna olvasni a szerződést, mielőtt szerződsz a vaterával.

Ha 1 Ft-on rakod fel a termékeket, az azt jelenti, hogy nincs termékfeltöltési díj. De az eladott termékek után a jutalékot akkor is meg kell fizetned. Ezt bele kell kalkulálni az árba.

Az, hogy a bolti ár alatt adod a termékeket, ebből a szempontból teljesen mindegy. A saját döntésed volt, nem a vatera kényszerített rá. Te akkor is igénybe veszed a szolgáltatásuk, aminek ára van.


Két esetben nem kell fizetned: ha az árut 1 Ft-ért viszik el, valamint ha nem a vaterán árulsz. Expressz például ingyenes. De szerintem okosabb vaterázni még így is.

2012. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tetro ***** válasza:
az eladási ár után fizetsz jutalékot, nem a kikiáltási után. a vatera nagyon rég fizetős oldal. ha nem fizeted be nekik az összeget, nem tudják majd behajtani rajtad, de kitiltanak.
2012. febr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hogyne tudnák behajtani? Ha nem fizeti be, akkor kb 1 hónap múlva küldi majd a 3-4 ezer ft-al több számlát a behajtócég. Ha azt sem fizeti ki, akkor csak tovább nő majd a kamat és elviszik a kérdező cuccait, vagy bíróságra viszik az ügyet.
2012. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm a válaszokat!

Természetesen kifizetem,nem erről van szó,csak én azt hittem(rosszul emlékeztem,figyelmetlen voltam),hogy,ha 1 ft- a kikiáltási ár,akkor ingyenes minden,tehát jutalék sincs.

Tévedtem :(

2012. febr. 21. 09:23
 5/13 tetro ***** válasza:
és a behajtó cég mi alapján fog behajtani? e-mail cím? mert szerződés nincs a vatera kezében soha...
2012. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
A vaterán meg kell adni a címedet, az alapján. Meg a telefonszámod is kifizetik és naponta zaklatni fognak. A költségeket meg a te számládra terhelik
2012. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az online szerződés is szerződés.

Sajnos rosszul értelmezte a kérdező. Termékfeltöltési díj valóban nincs 1 Ft-os aukciónál, de jutalék akkor is van.

2012. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tetro ***** válasza:
A vatera évek óta próbál rajtam behajtani egy most már 50000 körüli összeget. Azt sem tudom miről van szó. Eredetileg 5000 Ft-ról indult, de most már itt tart a költségek miatt. Arra hivatkoznak, hogy valaki az én nevemet és telefonszámomat adta meg. Időnként felhív a behajtó cég, én meg kiröhögöm őket. Aztán megkérem az ügyintéző hölgyet, hogy legyen szíves átküldeni a szerződés másolatát, ami alapján én tartozom nekik. És ilyen nem létezik. Online szerződés ha szerződés ha nem, de bíróságon nem állja meg a helyét. Mégis mi alapján? Mivel igazolja le, hogy te szerződtél? A telefonszámoddal?
2012. febr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Regisztrációkor elfogadod a feltételeket. Az maga a szerződés. Bíróságon simán fel lehet használni

Am megszivathatnak évek múltán is, ha épp te következel a listájukon, uh ha nem te regisztráltad be magad, akkor szerintem tisztázd

2012. febr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ajánlott levelet küldenek, hogy leellenőrizzék h valós-e a címed (nekem legalábbis küldtek). Uh nem tudom hogy tudták a te nevedet magadni
2012. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!