Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosan járt el a munkáltatóm?...

Jogosan járt el a munkáltatóm? Forduljak munkaügyi bírósághoz?

Figyelt kérdés

Történet a köv.:Ápr. 4.-én lejárt a gyesem,5.-étől szabadságon voltam.38 nap gyűlt össze a 2 év gyed alatt,amit kivetettek velem.Május 28.-án kellett volna kezdenem,és 1 hónapig kellett volna alkalmazniuk,mint gyesest.28.-án kaptam egy hívást,és egy levelet,hogy felmondtak.Máj. 31.ével megszűnt a munkaviszonyom,45 nap felmondási idő jár még,arra átlag bért kapok.

A kötelező 1 hónapot az igazgató szerint:" letudták a szabadsággal!"Lehet ilyet csinálni egy kismamával?

Nem jelentették be 30 nappal korábban ,hogy elbocsátanak.

Mit tegyek???


2009. jún. 2. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a védelmi idő (30 nap) a munkaviszonyod "feléledésétől", tehát áprilistól számít, azaz jogszerűen mondhatnak fel a szabi alatt is, ha a 30 nap letelt. Azt gondold át, hogy jogos-e, amivel indokolták a felmondást (sajnos a válság miatt elég jogosan tudják indokolni a pozíció megszűnésével kapcsolatos felmondásokat).
2009. jún. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak hogy pontos legyek: a felmondást áprilistól számított 30 nap után közölhetik, akár szabi alatt is, és onnan indul a 45 napos felmondási időd, tehát a munkaviszonyod ápr. 5 +30+45 nap elteltével szűnik meg, ennyi időre kell pénzt kapnod.
2009. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen keress fel egy munkajogászt, mert nem mindegy, hogy milyen okkal mondtak fel, ha rendes felmondással élt a munkáltató, akkor azt indokolnia kell, abban az esetben jár a végkielégítés stb.

Az sem mindegy, hogy úgy járt le a gyes-ed, hogy a gyerek betöltötte a 3 évet, vagy úgy, hogy vissza akartál menni. "1 hónapig kellett volna alkalmazniuk,mint gyesest", számomra ezért nem egyértelmű.

2009. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!