Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni a hideg időben való munkánál előírottakat?

Figyelt kérdés
Mivel a mostani munkahelyemen egész nap kint vagyunk a szabad ég alatt a saját ruhánkban és nem is nézik jó szemmel amikor bemennénk melegedni, így nem is megyünk csak ebéd időben.Persze a felettesünknek nem tetszik, így nála hiába is említenénk meg, hogy már lefagyott a lábunk. Tehát a hierarchikus útvonal nem működik. Mi ilyenkor a teendő? Vagy csak maradjunk csendben és várjuk a tavaszt?
2012. febr. 7. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább öltözzetek fel rendesen meg vegyetek meled cipöt és több zoknit fel.

Ha a munkahelyetek a szabadban van, akkor tényleg semmi keresnivalótok máshol, elvégre azért kapjátok a fizetést, hogy dolgozzatok, nem azért, hogy melegedjetek.

2012. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mmT ***** válasza:

Ilyen hidegben a munkáltatónak védő italt (forró teát) kell biztosítania. Ilyet kaptok egyáltalán?

Sajnos nem vagyok jártas a munkajogban, de szerintem kell legyen vm olyan előírás, h minusz akárhány fok alatt kötelező bizonyos időközönként melegedő pihenőt tartani.

nézd csak: [link] itt ha regisztrálsz, felteheted a kérdést szakértőnek.


hopp és egy relváns cikk:

[link]

ez azt mondja, h óránként min 5, max 1O perc melegedő jár.


és a személyes véleményem:

a munkáltató sok esetben szereti elfelejteni, h a dolgozóknak is vannak jogaik, nem csak kötelezettségeik.

nemtom a felettesed hogy veszi majd, ha előjössz azzal, h mit ír elő a szabályzat, de kötelessége lenne elismerni, és biztosítani, amit kell. különben...: "Mulasztás esetén akár milliós bírságok a munkáltatóknak"

2012. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondolom te nem igazán töltöttél az elmúlt napokban 9-10 órát folyamatosan a hófúvásban egy gumicsizmában amiben hiába veszel fel 3-4 pár zoknit és még inni sem mehetsz be!
2012. febr. 7. 20:02
 4/7 A kérdező kommentje:
A második hozzászólónak köszönöm az útmutatását!
2012. febr. 7. 20:03
 5/7 mmT ***** válasza:

még eszembe jutott 2 dolog:

- termó talpbetét (DM-ben lehet kapni)

- sízokni (állítólag melegebb, mint a sima zokni)

2012. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zeronibble ***** válasza:
Én álarcot ajánlok és zsákokat a főnökeitekre. A kezetekbe meg jó nagy husángokat. Nehogy már fázzanak szegények azokban a zsákokban!
2012. febr. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de a megoldás valószínűleg a felmondás lesz.
2012. febr. 8. 10:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!