Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató ezeket törvényese...

A munkáltató ezeket törvényesen megteheti? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem fizeti ki a fizetett ünnepeket. Nem adja ki a plusz szabadságokat,(apának a gyermek születése után 5nap,közeli hozzátartozó halála esetén 2nap). Mindenkinek egységesen 20nap szabadságot ad.

Hiába emelték meg a minimálbért,kijelenti hogy a különbözetet nem tudja kifizetni.



2012. jan. 11. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyet nem csinálhat,mert ezek benne vannak a munkatörvénykönyvben,és a munkáltatód is köteles ezeket elfogadni.Simán fel lehetne jelenteni a munkaügyi bíróságon,meg is szorongatnák rendesen a főnököt.

DE!

Hallottam másoktól is,hogy ilyen dolgok mennek.Mégsem tudnak semmit sem csinálni,mert féltik az állásukat.

Ha valaki panaszkodik,másnap már az utcán találja magát.

A kérdés,hogy ezt a dolgozó megengedheti magának??Ha igen,és nem baj,ha kirúgják (bármi ürüggyel) akkor jelentse fel.HA tud,akkor szerezzen több sértett embert..

2012. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Törvényesen nem, gyakorlatilag igen. Többek között azért, mert olyan nagy kincs ma egy munkahely, hogy mindenki elvisel inkább bármit, csak mégis legyen valami jövedelme. Van olyan vállalkozás, amelyben tényleg nincs több pénz, nem tud többet fizetni, mint amennyit ad. Más cégeknél tudna, de a tulajnak nem maradna annyi haszna, amiért érdemes tartania a céget. És persze van olyan tulaj is, aki simán tudna akár háromszoros bért is adni, ő maga is szépen megélne, de nem akar.

Fordulhatsz hatóságokhoz a jogaidért, de az erőszakkal megtartott jogok már semmit nem érnek.

2012. jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,én is így gondoltam(sajnos).
2012. jan. 11. 11:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!