Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mik Magyarország legfőbb...

Mik Magyarország legfőbb (gazdasági) termékei?

Figyelt kérdés
MIt mondanátok erről egy külföldinek?
2012. jan. 8. 13:47
 1/2 anonim válasza:

Van Magyarországnak még gazdasága? :D Én mezőgazdaságban vagyok inkább érintett. Azt hiszem, az állattenyésztés, -feldolgozás, növénytermesztés. Jelentős gabona-exportálás megy, kapásnövények termelése, paprikafélék, burgonya, hagyma, satöbbi. Iparban nem vagyok jó, autógyártásból talán Mercedes, Opel honosak. Bányászat, ércekre épülő iparunk szerintem nem sok maradt. A szolgáltatás-szektorból meg ugye a turizmus nagyot markol, ott a mi drága Balatonunk, Kékesünk, Alpokaljánk, Velencei- és Tisza-tavunk. Termálvízben is jók vagyunk, van némi gázunk és egy, vagy két atom-erőművünk.

Magyarország nincs adók nélkül, mindenre kirótták már szinte, az, hogy érték-előállítás nem folyik, nagy baj. Összességében nekem a gazdaság termékeiről Magyarországon az állat- és növénytermesztés ugrik be. Ehhez van a régiónak adottsága.

2012. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
KÖszi a választ. Külföldi emberek kérdezték ezt tőlem.
2012. jan. 27. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!