Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Édesapámnak vállaltam kezesség...

Stroke0401 kérdése:

Édesapámnak vállaltam kezességet, meghalt, de az örökség nem fedezi a tartozást. A házunk közös a feleségemmel, szoc. Pol. és jelzáloghitelünk is van, mindíg rendesen fizetjük, mi van, ha a kezes és az örökös is ugyanaz? árverezhetik-e a házunkat?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha csak örökös lennél lemondanál az örökségről és annyi.


Így, hogy kezes vagy előfordulhat, hogy igen, viszik a ti házatokat is.

De ehhez tudni kéne, hogy pontosan milyen kezességet vállaltál mert az sem mindegy!

2012. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
készfizető kezességet vállaltam,még 2007-ben,2008-ban halt meg édesapám, 3-man vagyunk örökösök, de a bátyám is kezes.(ő mindent az élettársa nevére íratott.
2012. jan. 6. 16:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Szóval eddig rendesen fizettetek mindent? Mert ha igen, és a továbbiakban is vállalni tudjátok a részleteket akkor a banknak mindegy kitől jön a pénz csak átruházzák rád mint kezesre.

Az örökség egy dolog,lemondhatsz róla, ha nem akkor csak az örökrészed mértékéig kell fizetned.


A kezesség meg megint más ott mindegy meghalt-e a kölcsön felvevője a kezesnek kell fizetnie a továbbiakat.


Szerintem, de javítsatok ki ha tévedek.

2012. jan. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem édesapámét, hanem a saját hitelem fizetem másik banknál. a kérdésm, hogy az én bankom engedi-e, hogy a kezességem miatt árverezzék a házunk?
2012. jan. 6. 17:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha vállaljátok, hogy tovább fizetitek édesapátok adósságát akkor nem árvereznek csak akkor, ha nem tudjátok fizetni.
2012. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Széchenyi kártyály volt, amit az MKB kapásból átadott az OTP factoringnak, náluk egybe kéne befizetni, a saját hitelünket fizetjük, nem az övét
2012. jan. 6. 18:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Majd ha nem fizeted az egyik tartozást, azok is ráterhelik a házra, erre a másik bank is felmondja a szerződést, mert veszélyben érzi a biztosítékot.
2012. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ez szívés, egyet viszont le lehet szűrni a dologból, hogy ezért kell hitelfedezeti életbiztosítást kötni, hogy ne az örökösök szívják meg. El kell adni az örökölt házat és kifizetni belőle a tartozást.
2012. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
sajnos az örökölt ház még nem kelt el, lett volna rá vevő, de a többi örökös nem volt hajlandó eladni, most+ majd én szívok miattuk
2012. jan. 7. 15:28
 10/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Akkor meg lehet mondani, hogy szálljanak be a tartozás fizetésébe :D, vagy belemennek, hogy eladják, vagy tulajdonrészük függvényében fizetnek Ők is, meg is lehet őket fenyegetni, hogyha nem teszik,akkor te sem fogsz és úszik a tulajdonrészük a lakással együtt, hátha ettől felébrednek Csipkerózsika álmából.
2012. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!