Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » El lehet költözni külföldre...

El lehet költözni külföldre ha van Magyarországon tartozásom?

Figyelt kérdés
kb alsó hangon fél millióról van szó nem nagyon fizettem a számlákat és Angliába lenne költözés oda is szintén albérletbe nem fognak utána nézni költözésnél hogy van-e tartozásom idehaza vagy esetleg odakint nem fognak szekálni hogy fizessem be vagy netán az nem lehet hogy most is vonják a fizetésemből és a későbbiekben nem fogják vonni angliában? nagyon fontos lenne a válasz köszönöm
2012. jan. 6. 13:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
semmi baj megértelek én is dolgozom csak sok a fizetnivaló összegyült az évek folyamán
2012. jan. 6. 14:13
 12/21 anonim ***** válasza:
En egyebkent a napokban koltoztem kulfoldre,es itt felmillio apropenz,tehat szerintem siman visszatudod fizetni,ha munkabaallsz. Van mar munkad?
2012. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
tudnál neekm munkát szerezni vagy valami segítséged? ahogy már mondtam angliába akarok menni
2012. jan. 6. 14:22
 14/21 anonim ***** válasza:
Az Angliába költözés és az ottani élet megkezdése is százezrekben mérhető, úgyhogy inkább én inkább a tartozást rendezném a helyedben. Amíg nincs letudva, addig csak növekedni fog.
2012. jan. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Szerintem sem ilyen egyszerű, ahogyan te gondolod. Nagyon sok adós van jelenleg is, csak a mi országunkban is sok-sok adóssággal.

Szerintem menj el dolgozni Ausztrába/Németországba. Tőlünk is sok ember jár oda. 3-4-5 hetente jönnek haza. Biztos jó lehet, mert pár hónap után az egyik olyan autóval járkál itt, amire szüleim "egész életükben" gyűjtögettek.

Aztán ha kifizetted, elutazhatsz bárhová. Így is, csak nem mindegy, hogy tényleg örök rettegésben élsz, vagy nyugodtan. Úgyis nagy változás lesz az, ha elköltözöl más országba. A hideg angolokhoz pláne..:P

2012. jan. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha külföldön dolgozol, félmillió forintot kényelmesen vissza tudsz fizetni pár hónap alatt, és máris hitelmentesen, boldogan élsz, amíg meg nem halsz.
2012. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Felejtsd el, hogy nem fizeted vissza, az ilyen embereket úgy megrugdosnám, nem érdekel, hogy miért van ennyi tartozásod, ha valamit vállaltál, teljesítsd. Mellesleg simán meg lehet úszni a kifizetést; úgy, hogy megdöglesz.
2012. jan. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha kimész, szerintem utolérni sose fognak, főleg ilyen áramszolgáltató meg hasonlók. Azok örülnek, ha az itteni adósaiktól be tudnak hajtani valamit.


Az én címemre folyamatosan érkeznek felszólító levelek mindenkitől, a régi itt lakó nevére, aki már vagy 4 éve nem lakik itt. Nyilván őt se találják meg sehol.


De a tartozásod nem szűnik meg, kamatozik, ha bármikor visszajössz, letelepszel és rád találnak, behajtják.

2012. jan. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

csak akkor hagyhatnád itt a tartozásodat, ha tuti biztos lennél benne, hogy nem jössz vissza ide lakni, de a válaszaid alapján, csak próbálkozni indulsz neki, így első körben kérj halasztást. Én hagytam már tartozást Ausztriában,(bankban), igaz nem tudatosan, ki akartam fizetni, de nem kerestek... így elmaradt... de a lényeg, hogy kijelentkeztem ott, és másik országba költöztem. Mondjuk érdekes, hogy egy ott vásárolt fényképezőgép hitelkésedelmével megtaláltak, szóval nem értem...

Itt ahol most élek is hallottam már ismerőtől olyan sztorit, hogy rendelt jó sokmindent netes oldalakról, hitelre, és nem fizette ki, mert lelépett másik országba. Igen lehet ilyent, de csak akkor ha nem térsz vissza tuti abba az országba, mert ha nem is találnak akkor, ha visszatérsz, lehet szerepelsz valami fekete listán, és előveszik az ügyet. De az is lehet, hogy x év után elévül. Barátnőm épp most csinált olyant (külföldi országon belül), hogy nem fizette a telefonszámláit, és otthgayta, mert férjhez ment, megváltozott a neve, és új címre költözött immár más néven. Mondjuk nem semmi a csaj... ilyenkor látom magyarok mikre nem képesek itt külföldön... egy ismerősöm is látogatóban volt nálunk, és már 3. nap képben volt, hogy melyik boltban min van csipogó és min nincs, van-e kamera...stb. és igaza volt, mert míg otthon tele minden biztonsági őrökkel, addig itt egy márkás boltban a 70 euro alatti cuccokon nem volt semmi. Csaj meg felöltözött a fülkében, és kijött simán (alul új cuccokkal a sajátja alatt)... elmesélte a barátnőjének, aki szintén kapott az ötleten. ..és teszem hozzá, értelmes emberek, akik sosem csórtak otthon semmit... mondjuk lehet a nagy biztonsági intézkedések miatt...

2012. jan. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Utolso: Na ezert hallom en is itt kulfoldon azt,hogy magyar=cigany,eletvitel es minden mas tekinteteben is. Bar szegyellem, de azt hiszem igazuk van, a tobbseg tenyleg cigany,tisztelet a kivetelnek.
2012. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!