Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A második babával terhesen,...

A második babával terhesen, miből számítják a táppénzt, majd a tgyást?

Figyelt kérdés
GYED után a felhalmozódott szabimat kiadták és ezzel együtt 9 hónapot dolgoztam. Ebből a 9 hónapból számítanak? Mert valahol olvastam 180 napról is, de nem tiszta a dolog. És a szabi és betegszabi beleszámít az alapba, amiből ezeket a járandóságokat számolják? És az, amikor gyermekápolásin vagyok itthon, beleszámít?
2012. jan. 2. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Abból a jövedelemből számolnak, amit a 9 hónap alatt kaptál (a 180 nap arra vonatkozik, hogy csak olyan éves jövedelemből lehet ellátást számolni, amelyik évben van 180 bérezett nap).

A szabi beleszámít, és a betegszabadság is. A gyerekápolási táppénz, és a sima táppénz nem számít bele, egyik sem bérezett nap.

2012. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy mindenre válaszoltál. És ha ez a 9 hónap megoszlik 2011 és 2012 között, akkor is ezt a 9 hónapot veszik alapul?
2012. jan. 2. 16:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Az nem baj, mert csak 180 napot vesznek majd belőle figyelembe (kivéve, ha mondjuk idén volt 180 nap, amit dolgoztál, mert akkor azt az ideit nézik (ha 2012 lesz az igénylés éve).


180 napot mindig úgy keresnek, hogy ha az igénylés előtti évben nem volt, akkor megnézik a szüléstől visszamenőleg (de legfeljebb az igénylés előtti év első napjáig.)

2012. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!