Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből számítják a táppénzt és...

Miből számítják a táppénzt és a TGYÁST, ha?

Figyelt kérdés
Előző évben dec-ig gyeden voltam, onnantól szabin, majd most idén visszamentem dolgozni, de nem volt meg a 168 vagy 180 (nem tudom mennyi kell) napom. Most ismét babát várok, vérzek, itthon vagy táppénzen. Milyen lesz a TGYÁSOm?
2011. jún. 24. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindig az igénylést megelőző naptári évet nézik.

Vagyis ha már most táppénzen vagy, akkor a tavalyi jövedelmed lesz, mivel azonban ott azért nincs 180 bérezett nap, mert gyedet kaptál, így a gyed alapjául szolgáló jövedelem lesz a táppénz alapod.

A tgyásnál is az igénylést megelőzőt nézik, ott viszont nincs előny-szabály. Ha nincs 180 bérezett napod, akkor a minimálbér kétszerese lesz az alap (ergo: ugyanannyi, mint a max. gyed), ha a szerződésed szerinti v. a tényleges jövedelmed ennél kevesebb, akkor azt veszik alapul.

2011. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi! Tehát a táppénzt uganyabból számítják, amiből a kisfiamnál, és a tgyást is, kivéve, ha a szerz.szerinti bérem alapján nem kapnék max.gyedet. Ha most amaximumot kaptam, a második pici után nem adják meg automatikusan az esetemben?
2011. jún. 24. 18:04
 3/3 anonim ***** válasza:

"Tehát a táppénzt uganyabból számítják, amiből a kisfiamnál," Abból, amiből a kisfiad után kaptad a gyedet.


"és a tgyást is, kivéve, ha a szerz.szerinti bérem alapján nem kapnék max.gyedet." Tgyás vagy gyedről beszélünk? A tgyást (mivel nem lesz 180 bérezett napod), így a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%-a lesz (ennyi egyébként a max. gyed is), ha viszont a szerződésed szerinti bér szerint kevesebb járna, akkor a kevesebbet kapod. Feltételezem, mivel most a max. gyedet kapod, így a szerz. szerinti béred 156eFt-nál több, így te a max. tgyást fogod kapni.


"Ha most amaximumot kaptam, a második pici után nem adják meg automatikusan az esetemben?" Nem, mert a gyednél van egy olyan, hogy minden év jan. 31-ig felül kell vizsgálniuk, hogy az adott év maximumát kaphatod-e. És itt a válasz: ha a szerződésed szerinti bruttód elbírja a jövő évi maxot, akkor azt fogod kapni. Hogy ez mennyi lesz? Passz. A minimálbérhez van igazítva, hogy mennyit emelnek majd rajta jövőre, azt szerintem senki nem tudja megmondani, átlagosan 3-8eFt-ot "szoktak".

2011. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!