Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki hogyan éli meg a munkanélkü...

Ki hogyan éli meg a munkanélküliséget? Értelmiségi emberekre gondolok, akiket elbocsátottak a válság miatt. MIóta vagytok munka nélkül? Hogyan viselitek?

Figyelt kérdés
Van, aki már a depresszió jeleit érzékeli magán, a sorozatos visszautasítások miatt az álláskeresés terén?
2009. máj. 21. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Rosszul viseli ezt mindenki, de azért elég csúnyán tetted fel a kérdést ,mert attól, hogy valakinek nem volt lehetősége tovább tanulni, nem kell lenézni gondolok itt az értelmiségi kifejezésedre. NEm csak azok vannak munka nélkül akik tanultak. Sajnos nagyon nagy a munkanélküliség. Én is minden héten 4-5 helyen is próbálkozom, de sajnos hiába. Mindenhol van valami kifogás, már hatodik hónapja. Dolgozom végeredményben egy zöldség feldolgozónál ,de ezt sem lehet egy életen keresztül csinálni, főleg, hogy ez csak idény munka télen nincsen belőle egy árva vasa se az embernek. Keresem a jobbat, de eddig sajnos reménytelenül.

2009. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én melóhelyem csődbe jutott 7 csaló miatt, akik másokat is megkárosítottak, és megy ellenük az eljárás, de a cégünk nem tudja fizetni a dolgozóit, mert induló cég, és ha ez a csaló gárda nem lett volna, már rég jól jöttünk volna ki a dologból és nem lenne semmi gond, az én munkámat is megbecsülték.

Most csak telemarketingre meg üzletkötésre találnak meg, de azt utálom, olyan munkát nem akarok csinálni. Hiába tanultam azt, amit, nem kapok a szakmámban munkát, engem ez idegesít. Szeretnék tapasztalatot szerezni, de esélyt se adnak, mert nő vagyok, informatikában, nem mondhatják ki, nem írhatják le, de olyan hülye indokokkal utasítanak el, hogy nem lehet más az oka. Nekem a héten szűnt meg a munkám, behívtak 6 helyre, ebből 4 helyre vállalkozói igazolvány kéne, én ahhoz nem értek, elrontani nem akarom, a 4-ből 2-nél meg tudnák oldani első időben másképp, az egyikben gondolkodom is, de a másik nem vonz. A 6 helyből 2 helyen meg még nem döntöttek, mert másokat is meghallgatnak, de az egyik ott is értékesítés, a másik kicsit más, de az meg hajcsár munka, bár érdekes, csak nem jó így, hogy még készülök államvizsgára, lefáraszt, és nem tudok pluszban tanulni is. Bejelenteni valahogy mostanában luxus, én nem értem, még az se teszi meg, aki ígéri. Az is baj, hogy az álláshirdetésekben nem írnak túl sokat, és így nem tudom eldönteni, hogy azt akarom-e csinálni vagy nem, és interjún derül ki. 2 nívós pénzügyi cég még a cégnevet se közölte a hirdetésben (Generali, ING), van, aki csak telefonszámot ad meg, oda nem tudok önéletrajzot küldeni.

2009. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia első válaszoló!! Köszi a válaszod!

Az értelmiségit nem úgy értettem, hogy diplomás, és csak ügyvéd, orvos!!!

Hanem úgy, hogy csak azok írjanak, akik pl. nem sitthordó segédmunkások, vagy málnaszedő idénymunkások, hanem vmi rendes, társadalmilag is megbecsült állása van, volt...

2009. máj. 22. 10:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Szted a málnatorta hogy kerül az asztalodra?
febr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!