Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez kinek a hibája és mit...

Ez kinek a hibája és mit tudok tenni? JOGÁSZ v annak tanuló segítségét kérném.

Figyelt kérdés
Olyankor mi van, ha nincs érvényes diákigazolvány matricám erre a félévre(2011/12 1. féléves), mert hogy passzív jogviszonyban vagyok. Egy iskolaszövetkezet által alkalmazva lettem diákmunkára. 2havi fizetésem(nov, dec) nem utalták ki ezért és nem is fogják, amíg nem szerzek erre a félévre érvényes matricát. Az októberi pénzem megkaptam, mivel az előző matricám még okt. 31-ig érvényes. Következőleg márciusban kapnék, de akkorra gondolom már lényegtelen lesz ez a dolog és a fizetésem is bent marad. ez kinek a hibája? mert elvileg passzív jogviszonyban lévő hallgatót nem alkalmazhatnak..
2011. dec. 23. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
szerezz feketén matricát
2011. dec. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tudták h passzív jogviszonyod van?

vagy azt tudták h októberig az volt aztán ők elfeledkeztek róla h okt 31.-én megszűnt

mert arról neked kellett volna szólnod...



vannak amúgy olyan diákszövetségek akik alkalmaznak passzívost



de ha tudták h okt után nem vagy aktív, és mégis alkalmaztak akkor ez az ő hibájuk..

2011. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*márminthogy azt tudták h októberig aktív voltál aztán elfeledkeztek róla h októbertől nem
2011. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, csak azzal semmit sem érek, mivel csak az iskolától szerzett matrica a jó..amin rajta van a kar neve, bejegyzett számmal megy, és a szín sem mind1..lehetetlen lenne szereznem, ha mégis, akkor meg fogalmam sincs h elfogadják-e, mert elvileg azt is látják gépben, h nekem nincs az iskolától kapott erre a félévre érvényes matricám...ezért nem utaltak egy forintot sem.tehát...
2011. dec. 23. 15:55
 5/7 A kérdező kommentje:

nem tudták, mivel azt hittem h ez nem számít, hiszem ugyanúgy van hallgatói jogviszonyom, és azt sem tudtam h ilyenkor nem kapok matricát...amúgy úgy tudtam h ez lehet, mivel rengetegen dolgoznak így...

igen, de ők nem alkalmaznak passzívost...így már tudom.

2011. dec. 23. 15:58
 6/7 anonim ***** válasza:

elvileg minden rendes diákszövetkezet kér hallgatói jogviszony igazolást minden új félév kezdetekor


tőled mikor kértek?

mert ha szeptemberben és közben ugye októberben járt le akkor sztem te voltál a ludas..:/

szólnod kellett volna nekik

2011. dec. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem kértek jogviszony igazolást, amúgy októberben mentem dolgozni, és a vége felé szóltak vmikor h gyorsan hosszabbítsam meg a tagságot, mert nem kapok fizetést. elvileg éves tagságról lenne szó, amit minden évben egyszer meghosszabbítok. ennyi volt.

de hogy jogviszony igazolást nem kértek azis biztos.

2011. dec. 23. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!