Honnét szerzik be?

Figyelt kérdés

Rengeteg márkás ruha található különböző aukciós oldalakon (pl vatera. LEgtöbbjének semmilyen vállalkozása sincs, magánemberként hirdet. Honnét tudják beszerezni a ruhadarabokat olcsóbban? Pl 30.000Ft egy kabát és szerintem 20-25.000 körül szerzi be.

Honnét? Hogyan?



2011. dec. 17. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos hogy ezek eredetiek és nem jó minőségű hamisítványok?
2011. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Találtam köztük gagyit is, de vannak eredeti cuccok is...
2011. dec. 17. 22:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, és a gagyit is honnét tudják beszerezni, gondolom Kína ahol fillérekért csinálják, de...
2011. dec. 17. 22:50
 4/10 anonim ***** válasza:
lehet hogy turkálóból.
2011. dec. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd hogy azok eredetiek. ezeket többnyire turkálókból szerzik be vagy kikukázzák rendbe rakják és úgy adják el. Én egyszer egy hangfalrendszert vettem bagóért ami jó is volt. De aztán az eladóval összehaverkodtam mivel 1 városban lakunk és mondta hogy amiket lomtalanításon össze szed dolgokat azokat újítja fel és adja el. Szóval nagyon oda kell figyelni az ilyen aukciós oldalakon hogy miket vásároltok.
2011. dec. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hallottam azt is, hogy más oldalakról szerzik be akár külföldről és rárakják a saját hasznukat.
2011. dec. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy oldalt már találtam ami összeegyezik a szállítási idővel, kb 7000 tiszta haszna van 1 ruhadarabon... Amúgy becsomagolt, címkés áru, nem turkálós.
2011. dec. 18. 00:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok eladó az eBay-ről szerzi be az áruját. Pl a filléres converse cipőket maiket 5-6 ezerét árulnak. Még a képet sem cserélik le. Ahol 2-4 hetes, 10-20 munkanapos szállítási időt írnak az mind eBayes. Vannak viszont mostmár olyanok akik pl márkás sportcipőket árulnak készletről. Azok nem az eBayről szerzik be mert ahhoz túl nagy a térfogatuk és se a posta se a futárszolgálatok nem vállalják az ekkora méretű éruk beszállítását, ráadásul így a vám is kikerülhetetlen. Azokat valószínűleg csempészik a környező országokból. Ma is volt a híradóban hogy több százmillió forint értékű chanel és swarovski ékszerhamisítványt foglaltak le a határon.

Ettől függetlenül lehet 1-1 darab márkás cuccot venni az eBayen is olcsóbban a hazai árnál, de ilyen nagy kereskedelmi mennyiséget nem fogsz tudni postával behozatni.


Egyébként jövőre elkezdik büntetni azokat akik engedély és vállalkozói igazolvány nélkül végeznek kereskedelmi tevékenységet ilyen oldalakon. Idén a legnagyobb bírság 9 millió forint volt amit egy vaterás eladóra szabtak ki mert számla nélkül árulta a cuccait. Továbbá megbüntethetnek azért is ha nem tudod igazolni az áru eredetét mert fennáll a csempészés vagy a hamisítás lehetősége.

2011. dec. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infót! Így már 2 weboldal van ahonnét hozatják és vaterára felnyomják... Legutóbb Angliából küldtek egy pulcsit meg inget. Ha jövőre belefutok egy ilyen igazolósdiba, felkeresem az eladót, ha még akkor létezni fog és majd ő igazolja, az ő érdeke is... Vagy rosszul gondolom?
2011. dec. 18. 22:10
 10/10 csibexke ***** válasza:
Szerintem turiból vagy a Józsefvárosi piacról :)))
2011. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!