Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A nagykerek honnan szerzik be...

A nagykerek honnan szerzik be az árut?

Figyelt kérdés

Itt most elsősorban a műszaki cikkekre gondolok.Közvetlen a gyártótól?Vagy ezekből a gigaméretű logisztikai raktárakból?Ha az utóbbiakból, akkor vajon ezeknek nagyjából egységesek az áraik?Ha webshopot szeretnék nyitni,honnan lenne érdemes beszerezni a cuccot?

Jó, persze tudom: minél többet rendelsz valamiből az egységár annál kedvezőbb lesz, de mégis...

Köszi előre is.


2011. jún. 8. 18:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A nagyker vagy az importőrtől vagy esetleg maga a nagyker az importőr.


Kiskerként neked nem sok esélyed van az importőrrel kapcsolatot építeni, mert ahhoz hatalmas rendelési mennyiségeket kéne produkálnod, hogy foglalkozzanak veled.

2011. jún. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Aha, értem.Deviszont gondolj bele, hogy ha egy új webshop szinte nagykeráron adná a cuccait, mekkora forgalma lenne.

Én biztos, hogy ezt csinálnám.A lehető legolcsóbban beszerezni az árut, majd szerény haszonnal(jóval a többi webáruház árai alatt)adnám el a fogyasztónak.Na ki az aki nem tőlem venne???Piszokul irritál némelyik webáruháznak nevezett izé, ahogy lenyúlja és átveri a jónépet.

Persze a korrekt kevésbé kapzsi cégeket azért sajnálnám kicsit ha tönkremennének...dehát a szabad piacgazdaság márcsak ilyen...

Egyébként csodálkozom, hogy ezt még senki nem lépte meg.

Azért kiváncsi lennék min. mekkora összeggel lenne érdemes belevágni.

2011. jún. 8. 18:59
 3/17 anonim ***** válasza:

A nagykerek azért tudják kisebb árréssel adni az árut, mert eladnak rögtön 10, 100 vagy 1000 árut. Eleve a gyártótól is azért kapják meg olcsóbban, mert nagytételben veszik meg. Ha kicsi a forgalmad, akkor nem tudod megtenni hogy nagykeráron árulsz.


Nincsenek csodák, egyszerűen nem lehet nagykeráron kiszolgálni az embereket 1-2 termék vétele esetén, ezért nincsen ilyen webshop....

2011. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Semekkora, mert nem találnának meg a vevők. A keresőkben az "első hely" nem olcsó mulatság ám... ha kicsi az árrésed miből fizeted ki?


Vagy ha megtalálnának akkor olyan kicsi lenne az árrésed, hogy nem élsz meg belőle. Egy webshop sem csak abból áll ám, hogy megveszed és továbbpostázod. A webshop weblapja pénzbe kerül, a vállalkozás után járulékokat kell fizetned, a garanciát neked kell intézned ami viszi a pénzt...

2011. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hmmm...ez igaz.Eleinte - amíg csak kevesen ismernék a boltot - biztosan kicsi lenne a forgalom, na de miután már híre ment...Arról nem is beszélve, hogy nem csak a magyar piacban kell gondolkodni webes kereskedelem terén.

A környező országokból is lennének rendelések, úgy gondolom.Pesze ez mind csak elmélkedés...sajnos, pedig szívesen megcsinálnám és szerintem működne.

Az egy más kérdés, hogy valszeg a konkurencia biztos levadásztatna valami bérgyilkossal rövid időn belül :)

2011. jún. 8. 19:37
 6/17 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Mi kerül sokba? A keresőben elért helyezés nem pénzfüggő.

Próbáld csak ki, pl. egy egyszerű apróhirdetéssel: tedd fel olyan 200 aprós oldalra és ha használtad a megfelelő kulcsszavakat, majd azokra rákresel meg fogsz lepődni, hogy a hirdetésed hányadik lesz a találati listában.

Természetesen lehet fizetni is érte és akkor valóban ott fog virítani az első néhány helyen a weboldal, csakhogy a tudatos vásárlót ez nem igazán érdekli, mert úgyis addig fog keresni amíg meg nem találja a legolcsóbb ajánlatot.

Pesze hoy vannak költségei egy webáruháznak, de azt Te sem tagadhatod, hogy nagyságrendekkel kisebb mint egy vaódi üzletnek.Mivel a legolcsóbb lennél a piacon, ezért még az sem jelentene gondot - szerintem -hogy ha nincs igazi létező üzlet ahol meg lehet tapizni a cuccot vásárlás előtt.Ilyen "butaságot" már ne haragudj, hogy nem találnak meg a vevők...áááá nemár.

2011. jún. 8. 19:50
 7/17 anonim ***** válasza:

Ugyan már. Egy jó étteremnek vagy fagyizónak híre megy, mert oda visszajárnak az emberek.


De egy műszaki cikket árusító webáruház? Te milyen gyakran veszel műszaki cikket? Évente 1x? 2x?


Meg ki az a korlátolt, aki külföldről rendel műszaki cikket? Problémás a garanciás ügyintézés, a nyelvi korlátok, stb... Meg akkor már meg lehet rendelni kínából, aminek az árával esélyed sincs versenyezni.

2011. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Oké, hajrá.

Te rá fogsz érni mindenhova spammolni a weblapodat, hogy elöl legyen a keresőben? Miközben a rengeteg rendelést adminisztrálod, postára adod, csomagolod, válaszolgatsz az érdeklődő e-mailekre... Vagy felveszel erre valakit? Akkor azt meg fizetni kell.


A "tudatos vásárlásról" lsd. előző postom. Nincs tudatos vásárló a webshop elektronikus webáruházaknál.


Ez alapján az elképzelés alapján fél év alatt csődbe mész. Erre feltennék egy 5 számjegyű összeget :)

2011. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Pont a műszaki cikk piac az, amint irtózatosan kicsi árrés van (az egyik nagyker pl kiírta, hogy az alacson árai miatt NEM fogadhat el bankkártyás fizetést - mert az neki az összeg 1%-ába kerül).


A logisztikát hogyan oldanád meg?


Ha valaki rendel a webhopodban akkor rendeled te is meg az árut (=a megrendelőhöz csak későn jut el és a 2-3 hetes várakozás miatt nem fognak tőled rendelni)?


Vagy bevásárolsz és fenntartasz egy raktárkészletet (ami viszonylag gyorsan értéktelenedik el, mert jön ki belőle az újabb, gyorsabb, szebb - ráadásul óriási pénzt kell belerakni)?


A webshop nyitás sem olcsó dolog (ha jogilag frankón akarod), és abból az irtózatos kicsi árrésből kell kifizetned a költségeidet, pl:

1: hirdetésekre szánt összeg,

2: könyvelő fizetése,

3: logisztikai munkatársak fizetése (tudod, akik berakják a termékeket a dobozokba és odaadják a futárszolgálat embereinek),

stb.


Nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik :)

2011. jún. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Látom senki nem bízik az üzleti modellben :)

Kezdetben, amíg a forgalom kicsi lenne, a családtagok végeznék a szükséges melót ú.m.: beszerzés, dobozolás, postázás stb.

Ahogy nőne a forgalom úgy venne fel az ember alkalmazottakat szépen sorban mindig csak annyit amennyire épp szükség van az akadálytalan működéshez.

Reklám: ugyan minek? ablakon kiszórt pénz, a fórumokon egymásnak ajánlgatják a jobb üzleteket lásd pl.: *pon

Könyvelő: kezdetben minek? ha valaki annyit nem tud megcsinálni, hogy a bevételi-kiadási adatokat lekönyvelje az ne vállalkozzon.Jó picit időigényes, tudom de kezdetben még simán megoldható s.k.

Raktárkészlet: minden termékből egyszerre csak kb. 5db lenne, és a fogyás alapján lennének újratöltve,

egy bizonyos idő után már lehet látni, hogy melyik árucikkből érdemes esetleg 5-nél többet is készleten tartani

Az egyetlen hátulütője a dolognak a viszonylag nagy befektetés, és ki kell tudni várni amíg felfut az üzlet.

Valakinek konkrét infója van esetleg arról - akár ismerős révén, akár tapasztalatból -hogy kb. mekkora volumenben kell rendelni az importőrtől? 1M, 5M, 10M?

2011. jún. 8. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!