Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mért jó az ha Kína magyar...

Mért jó az ha Kína magyar államkötvényeket vásárol? Mért jó nekünk és mért jó nekik?

Figyelt kérdés
És mi azaz államkötvény?
2011. nov. 16. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az államkötvény tulajdonképpen egy adósságlevél.


Nekünk azért jó, ha Kína magyar államkötvényt vásárol, mert hitelt ad nekünk, neki meg azért jó mert kamatot fizetünk neki.

2011. nov. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja értem:)Azt hittem ennél bonyolultabb a dolog:D Köszönöm a választ:)
2011. nov. 17. 13:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha megnézzük, hogy a környező országokban szinte sehol nincs annyi kínai, mint nálunk, mert a többi ország különböző feltételek támasztásával "levédte" a saját vállalkozóit, és olyan letelepedési nehézségeket támasztott a kínaiaknak, ami miatt szinte lehetetlen volt ott nekik megvetni a lábukat. A mi akkori kormányunk nem tett semmit.

Ha a mostani kormány "esetleg" megegyezett velük, hogy vagy vesztek a nem túl sokat érő kötvényeinkből, vagy csinálunk "új törvényeket" ....? Nem tudom, ez csak egy teória, az biztos, hogy kereskedők, varrodák stb. százai, ezrei mentek tönkre, amikor a kínai gagyik olcsón megjelentek.

2011. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!