Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy mukodik ez az ebay-al?

Hogy mukodik ez az ebay-al?

Figyelt kérdés
Az akerdesem, ha peldaul en rendelek egy cuccot ami 50 dollar. Azt gondolom elore utalassal kell megvennem nem utanvettel. Az a kerdesem, hogy ha nekem nincs bankkartyam, akkor hogy megy ez? Bemegyek a bankra es arra a bankszamlaszamra atutalok 50 dollart es adnak 1 papirt, s majd azt a papirt bescennelemk az eladonak? vagy azt a kodot amit ir a lapon amit adnak a bankba azt kell odaadjam vagy hofgy mukodik ez? Kerlek reszletesen mivel kivancsi vagyok!
2011. nov. 14. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Normál esetben nem kell semmit bescannelni, átutalod a pénzt, ha az eladó számlájára odaér, akkor küldi a csomagot.


Ilyenkor természetesen van pici kockázat, hogy esetlen nem küld semmit (nem szokott igazán elöfordulni, de lehetséges).

Ezért használják sokan a Paypal átutalást, mert ott biztositva vagy, hogy ha nem kapsz árut, akkor visszakaphatod a pénzedet.

2011. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ertem, de ezt hogy oldjak meg, hogy tudja az elado hogy tolem es nem mastol kapta meg az osszeget?
2011. nov. 14. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
MInt minden más átutalás esetén, hogy a te bankszámládról jön, és közlemény szerint amit te adsz meg.
2011. nov. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha nincs bankszamlam, akkor csak ugym mint fizikai szemely nemtudok bemenni a penzel a kezemben hogy erre a bankszamra at szeretnek utalni penzt? Ebben az esetben a vasarlas hogyan tortenik???
2011. nov. 14. 20:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak úgy mégy be átutalni, akkor oda kell irni felhasználási célként, hogy XY (az ebay-os neved), a megvett dolog neve, stb. HA nem tudod, mint adj meg, akkor kérdezd meg elötte az eladót - ö ugyanis erröl tudja azonositani, hogy kinek mit kell fizetnie.
2011. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már több mint egy éve rendszeresen vásárolok az eBayről, de még egy olyan eladóval sem találkoztam aki ilyen fizetési módot elfogadott volna. A paypal alap és még néhányan elfogadják a dombornyomott kártyával való fizetést de ilyen átutalásos dologról még csak nem is olvastam sehol.

Ha átutalod a pénzt, nincs egy szervezet sem ami a védelmedre kelne, ha nem kapsz semmit érte. Egy magyar átutalási megbízással nem tudnak mit kezdeni külföldön. A paypal a tuti. Ha nyitsz egy paypal számlát arra utalhatsz pénzt és ha onnan fizetsz akkor már biztosítva vagy.

2011. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ertem :)
2011. nov. 15. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!