Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bérelt lakásnál kinek kell...

Bérelt lakásnál kinek kell fizetni a károkat?

Figyelt kérdés

Ilyen szerződést kötöttünk a bérlőkkel [link]

Tavaly szeptemberben költöztek ide és pár napja szóltak hogy december 5.én költöznének el.

Teljesen felújítva vették ki a lakást a bejárati ajtó talán 5-6 éves volt. Egy hónapja talán, szellőztetésnél rosszul támasztották ki és kicsapta az ajtót a szél és teljesen kiszakadt. Ideiglenesen lett megcsinálva hogy majd keressenek egy másik használt szintén műanyag ajtót, nem történt meg nem vettek másikat mert "nem találtak" szóban felajánlottam hogy veszünk egy újat és adnak bele 30E-ret de kiderült nincs pénzük rá így megbeszéltük részletekben adják oda de így nekem nem lesz a beígért vízszigetelésre és így az tavaszra tolódik. De már be is jelentették hogy nem maradnak többek között mert nincs leszigetelve a lakás. Segítség képp ajánlottam fel az új ajtó lehetőségét mert a használt is többe került volna nekik és mert nem gondoltam hogy elmennek.Nekem jó lett volna a használt is. A szobában egy égtelen nagy kávéfolt van (úgy a fél fal). Két hónap kauciót tettek le. Az ajtóval így lehet még valamit kezdeni és a fallal mi legyen? Most ezt úgy nézzétek mintha ti lennétek a bérbeadók.


2011. nov. 1. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:

10. és 12. pont pontosan leírja, miként lehet felmondani, és miként kell átadni a lakást.

Amíg nem az eredeti állapotban van a lakás, szerintem nem vagy köteles felbontani a szerződést. Így fizetniük kell a bérleti díjat és a közüzemi díjakat .

2011. nov. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha elmennek, akkor a kaucióból levonnám a nekem okozott kárt. Ha nem fedezi, akkor így jártam. De abból nem adnék vissza semmit sem akkor.
2011. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekik kellene kifizetni, de bizonyítani kell, hogy azok nem voltak ott. Be van jelentve hivatalosan ? Apehben fizeted a negyedét adóban ? Ott kezdődik a dolog.
2011. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként bármikor fel lehet mondani nekik is a szerződést és egy havi díjat fizetnek, max a kaució bukik.
2011. nov. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

7.-es pont:

A Bérlő és a lakásban vele együtt lakó - a Bérbeadónak bejelentett - személyek [..] Felelősek minden olyan kárért, amely a rendeltetésellenes vagy szerződésellenes használat következménye."


Azaz fizessék meg a károkat.

2011. nov. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a bérlőknek kellene fizetni a kárt (vagy helyreállítani az eredeti állapotot).


Ha nem tudnak 30ezret kifizetni váratlan dologra, akkor nem jó bérlők. Mondj fel, kaucióból vond le a károdat kiköltözésnél.


Valószínűleg így is buksz keveset, ha utolsó hónapot + a számlákat nem fizetik, de jobb gyorsan túlesni a nemfizetőkön.

2011. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!