Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Újépítésű lakásnál mennyi...

Újépítésű lakásnál mennyi illetéket kell fizetni?

Figyelt kérdés
Első lakásunk, mindketten 35 év alatt vagyunk, az ingatlan értéke 14,2 millió.
2009. jún. 16. 19:36
 1/3 anonim válasza:
100%

én úgy tudom, hogy az újépítésű lakás illetékmentes, de nem vagyok teljesen képben mert mostanában elég sok minden változott.

viszont ha mégsem illetékmentes, akkor viszont megillet titeket az első lakáshoz jutók illetékkedvezménye.

az illetékkel kapcsolatban benne kell lennie az adásvételiben, mert nekem is benne volt, hogy illetékkedvezményt kapok mert első lakáshoz jutó vagyok. nézd meg mi áll benne

2009. jún. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Új építésű esetén nem kell illetéket fizetni.

Viszont hiába nem lakták még és új, de tulajdonostól veszed akkor már használtnak minősül.

Akkor minősül újnak, illeték alól mentesnek,ha közvetlenül az építő cégtől vásárolod, vagy te építed.

2009. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
15millióig illetékmentes az új építésű ingatlan, ha építtetőtől veszed
2009. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!