Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tanulószerződésemet szeretném...

Tanulószerződésemet szeretném felbontani, de hogyan?

Figyelt kérdés

Érettségire épülő képzésen vagyok( 2 éves) coopban vagyok gyakorlaton, és a főnököt egyszerűen nem tudom elviselni, pedig én aztán nem vagyok olyan h bárkit is utáljak, de őt igen..nem részletezném h miért, megvan rá az okom.Nem szeretném ezt a 2 évet úgy eltölteni h alig várom h leteljen a 8 órám.


Először természetesen szeretnék másik helyet találni.

gondolom másik coop nem nagyon jöhet szoba, nem? Ha már egy másik coopnál akarok felmondani..


Köszönöm ha vki segít


2011. okt. 17. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A tanulószerződés felmondása előtt jelezned kell az illetékes területi gazdasági kamaránál ezt a szándékodat. A velük való egyeztetés után bármikor felmondhatod a szerződést, írásban. Indokolnod nem kell. A felmondás írásbeli közlését követő 15. napon szűnik meg a "jogviszonyod" annál a COOP-nál.

Ha még kiskorú vagy, akkor a szüleid, vagy gyámod írásbeli hozzájárulása is kell, hogy felmondhasd a tanulószerződésed.

Miért ne jöhetne szóba egy másik COOP. Nem a céggel volt bajod, hanem egy személlyel. Hogy ezt milyen szemmel nézik, azt embere válogatja.

2011. okt. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi h írtál.

Amikor a szerződést kötöttem volt olyanról is szü, h akit elköüldenek vagy felmond az nehezen talál másik helyet...:/

2011. okt. 18. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:
De erről csak szó volt. Kering mindenféle a levegőben mással kapcsolatban is. Ez nem ezen múlik, hanem a szerencsén..., nem csak Neked, hanem másnak is!
2011. okt. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már találtam másik helyet, ami nem coop.


Egyébként a tanárom azt mondta h bemegyek a coop központjába(ahol a szerződésem is készült) és személyesen megszüntetem.


Nem tudod h miután ez megtörténik mennem kell még abba a coopba vagy mehetek a másik helyemre?Bár nem tudom a másik helyen mikor lesz meg a szerződés:( mert ugye így még nem csinálhatom a másikat, míg van egy másik..

2011. okt. 19. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!