A Vaterán aukcióra bocsájtottam egy termékemet amit 150. 000 Ft-os Villámáron leütöttek, ilyenkor van-e joga a vevőnek elállnia a vásárlástól?
Jogi segítséget szeretnék kérni.
Negatív értékelést adtam egy tranzakcióra, mert sajnos a vevőnek olyan volt a hozzáállása, xy néven fut, xxy a felhasználói neve, az értékelésemre"lejárató szavakkal illetett"- az értékelésem válaszára, amit végül eltávolítottak a rendszerből.
Ugyan ez az ember egy másik felhasználó névvel leütötte egy másik nagy értékű termékemet, meglepő módon ugyan azzal a névvel érkezett tőle az email másik email címről, de a rendszerben teljesen más néven tüntette fel magát ezután megváltoztatta az email címét és a telefonszámát is.
Egy négyértékű terméket szeretnék értékesíteni a Vaterán ezért nagyon sok extra szolgáltatást, vettem igénybe. Így e miatt a rossz bosszúálló vevő miatt mind a pénzt mind a hirdetési összeget elbuktam? Ő kijelentette, hogy joga van az elállástól, mert fix áron vásárolta meg a terméket, holott nem is fixáron vette meg, hanem Villámáron, jogi értelemben van a kettő között különbség?
Én a PTK 211 paragrafusa szerint kértem tőle a pénzt:
- Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve
marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon
ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem
lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni.
,ő erre A távollevők között kötött szerződésekről szóló 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet kimondja:
"Az úgynevezett fix áras árveréseknél (amikor a vételár előre meghatározott, és nem kerül sor licitálásra) a vevő élhet az elállás jogával. ".
Most az lenne a kérdésem, hogy a Villámár és a Fixár között van-e különbség jogi értelemben?
Köszönöm a segítséget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!