Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Történt-e törvénysértés?

Történt-e törvénysértés?

Figyelt kérdés

A rövid történet: egy szolgáltató cég bírságolt, majd kicsivel egy év után kiadta a kintlévőséget egy megbízott ügyvédi irodának. Az irodától írásos értesítés érkezett a követelés behajtásáról. A levélben szereplő telszámon hozzátartozó érdeklődött az ügyletről, melyről az egész ügyben érintett személy tudomása nélkül ügyvédi iroda ügyintézője tájékoztatta a hozzátartozót.

Kérdem én mint az ügy érintettje, történt-e, történhetett-e vmilyen törvénysértés. Gondolok itt adatvédelmi, pénzforgalmi-pénzmosási törvényre. Egy pénzintézetnél dolgozom, és nekünk kötelességünk meggyőződni az adott üf szem.azonosságáról telefonos egyeztetés során bizonyos adatok alapján, ebből kifolyólag hozzátartozónak nem adhatunk ki infot meghatalmazás nélkül. Kérdem én hogy ez vonatkozik-e kintlévőségkezeléssel foglalkozó ügyvédi irodákra is?


2011. szept. 20. 21:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, h törvénysértés történt, mert hozzátartozó lett tájékoztatva. Engem az öcsém apeh-tartozásáról mindig (az én kérésemre) írásban tájékoztatott az Apeh, az öcsém pedig mit sem tudott az egészről.
2011. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!