Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van 300ezer forintom mit érdemes vele csinálni?(tudom nem túl sok pénz)Tegyem bankba(szerintem túl kevés a kamat)? Vegyek gépkocsinyeremény-betétkönyvet?Ha igen melyik baknál? És csak autót lehet nyerni vagy mást is mondjuk műszaki cikkeket?(egyébként már van az OTP-nél 140ezer forint értékben már2 éve de még nem nyert egy se)Vagy vigyem bróker céghez? Hogyan működik egy brókercég pontosan mit csinálnak a pénzemmel? 1év alatt mennyivel tudják megnövelni a 300ezer forintomat? Melyik brókercég a legjobb? Más ötleteket is várok.
2011. szept. 16. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
a válasz: ne vidd sehova. a bankok lehúznak, brókercég? hát nem tudom... figyelj, bármilyen váratlan helyzet adódhat az életedben, amikor jó ha az embernek van egy kis megtakarított pénze.
2011. szept. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!


Ha stabil pénzügyeket akarsz, akkor legalább minimálisan 6 havi kiadásodnak megfelelő készpénz tartalékkal rendelkezned kell! Ha ez a 300ezer ezen felűl van, akkor a kérdés az, hogy milyen hosszú távban gondolkozol.


Teljesen más gondolkodásmód kell a rövidtávú, középtávú és hosszútávú befektetések esetén. Azt is jó lenne tudni, hogy mekkora kockázatot akarsz vállalni és milyen hozamelvárásaid vannak.


Ezek nélkül az adatok nélkül nem lehet épeszű javaslatot adni.

2011. szept. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A 300ezeren kívűl van még fére téve, de csak ennyit akarok befektetni. Nagy (viszonylag) hozamat szeretnék, válalnám a kockázatot is és inkább rövid távra gondoltam.
2011. szept. 18. 19:06

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!