Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mézet szeretnék árulni, de...

Mézet szeretnék árulni, de kérnek számlát tőlem. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Östermelő vagyok, adószámom van, besétálok a papírboltba és veszek egy számlát. Ez így működik? Nyugtát vagy számlát vegyek? Vagy tudok mindkettőt?

Adóznom kell utána? Vagy ha 600.000 nem éri el a bevételem akkor semmi dolgom nincs az adóval.


Köszönöm a segítséget!


2011. szept. 1. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugta és számlatömböt is tudsz venni egyszerre - nyugtát minden eladásnál (piaci, út menti stb magánszemélynek történő eladásnál) kell adni, számlát elég akkor, ha kérnek

az áfát nem kell felszámítani rajta, mivel gondolom alanyi adómentességet választottál, amikor kiváltottad az őstermelői igazolványt


az adózást nem tudom, attól függ, mennyi a bevételed és milyen járulékokat fizetsz, ha fizetsz - érdemes lenne egy könyvelőt megkérdezni

2011. szept. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem fizetek járulékot! Csak erre az egy alkalomra kérnek tőlem számlát! Nem akartam számlatöbböt venni, de akkor nem veszek meg tőlem a mézet. Kb 20. e forintrőól lenne szó.
2011. szept. 1. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Besétálsz a papírboltba/nyomtatványboltba az adószámod igazoló nyomtatvánnyal (amit az APEH visszaküldött neked), az igazolványoddal és az adókártyáddal (idén már ez is kell, régebben nem kellett) és veszel nyugtatömböt és számlatömböt. Ha a vevőd számlát kér, akkor neki számlát állítasz ki. A nyugtatömb nem kerül sokba, és ha véletlenül mégis adsz el másnak is mézet, jól jöhet.

Adóznod csak akkor kell utána (függetlenül attól, hogy számlát, vagy nyugtát adtál, vagy felvásárlónak adtad el felvásárlási jegyen a terméked), ha az éves bevételed meghaladja a 600ezer forintot. Ha ez alatt maradsz, be sem kell vallanod.

2011. szept. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Valahogy én is így gondoltam a dolgokat.
2011. szept. 2. 06:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!