Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok k&h s számlámra...

Hogyan tudok k&h s számlámra eurot fogadni? Huf alapu számlám van, de az utalás euróban jönne. Lehet hogy elveszik a pénz, mert nem euros a számlám? érdemes ilyenkor euro számlát nyitni mellé vagy hogyan lehet megoldani? Mi az a swift kód?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 10:48
 1/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Én a BB-nél vezetett Ft számlámról utaltam eurót majd fogadtam eurót, átváltották Ft-ról/-ra középárfolyamon.

A Swift kód a bankot jelöli meg.

2009. dec. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Atváltják Ft-ra. Valamennyit veszítesz az átváltáson, de kevesebbet mintha készpénzt váltanál.

Eurós számlát akkor érdemes nyitnod, ha többé-kevésbé rendszeresen fogsz pénzt kapni, és azt Euróban szándékozol elkölteni. Így megspórolod az oda vissza váltás költségét.

Bankszámla is pénzbe kerül, egyszeri alkalom végett nem nagyon éri meg nyitni.


Ha országhatárokon át megy a pénz, a bankszámlát IBAN / SWIFT formában kell megadni. Az IBAN tulajdonképpen a számlaszámod hosszabb formátumban, a SWIFT (más néven BIC) a bankod azonosítója. Ha nem tudod, a bankodban megmondják. Az is lehet, hogy a számlakivonatodon is fel van tüntetve.

2009. dec. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen én is arra gondoltam hogy átváltja a bank csak nem voltam benne biztos.az iban os számlaszám megvan a számlakivonatomon.swift kódnak még utána kell járnom.köszi megnyugodtam.
2009. dec. 6. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!