Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyugdíjpénztár visszakérheti...

Nyugdíjpénztár visszakérheti a már kifizetett, kézbesített reálhozamot?

Figyelt kérdés
Az egyik mnyugdíjp állítása szerit van akinek többet fizettek mint ami járt, és ezt visszakérik . Megteheti ?
2011. aug. 20. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen
2011. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Melyik pénztár?

Szerintem meg nincs joga, mert kiküldték hivatalos levélben hogy mennyi jár vissza. Így sem annyit fizettek ki, mint ami járna, sokaktól elcsaltak pénzt...

2011. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
én nemhogy hivatalosat,semmilyen levelet nem kaptam az összegről,pedig a pénzt megkaptam már..
2011. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"nincs joga, mert kiküldték hivatalos levélben hogy mennyi jár"


Szerinted attól függ, hogy kié az a pénz, hogy a pénztár mit írt "hivatalos levélben"? Akkor legegyszerűbb az lenne, ha azt írnák, hogy nem jár semmi.


A levél tartalmának semmi köze ahhoz, hogy mi jár. Az csak tájékoztató jellegű info.

2011. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ha kifizetés után ,kipostázták az elszámoló levelet ,szerintem nem köteles senki visszafizetni egy fillért sem .Főleg nem hetek múltával .Egyébként az Allianz -ról van szó
2011. aug. 20. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:

"szerintem nem köteles senki visszafizetni egy fillért sem .Főleg nem hetek múltával"


Te tudod... Szerintem azért forgasd át a jogszabályokat, légy különös tekintettel a jogalap nélküli gazdagodásról szóló részre, majd gondold át, hogy csak annyit, amennyit kérnek, vagy egy vesztes per költségeivel növelt összeget akarsz visszafizetni. Persze igazad is lehet, de gondold át!

2011. aug. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem engem érint ,csak kíváncsi voltam a véleményeke.
2011. aug. 21. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!