Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elperelhető valamennyi reálhoz...

Elperelhető valamennyi reálhozam, a tőzsdei spekuláció ellenére?

Figyelt kérdés

[link]


a televízióban hallottam és felesleges utánakeresni, mert sok ilyen eset van. Egy cég alkalmazottjai megtudván, hogy Zéró vagy csekély reálhozamot ért el a nyugdíjuk a magánnyugdíjpénztárnál, elhatározták hogy összefognak és perlik a magánnyugdíjpénztárat.


Lehetséges-e, hogy ezek után megnyerik a pert és hogyan gondolhatták, hogy amikor tőzsdén forog nap mint nap a befizetésük, akkor reális lehet egy ilyen per ?


Gondold el, azzal hogy gyakorlatilag a tőzsdén van különböző részvénycsomagokban a pénz, abszolút, de semmi nem garanatálja azt hogy akár csekény nyereséggel zárja az idényt, hiszen maga a tőzsde egy gyorsan változó szerencsejáték, azaz lutri. Ha biztos lenne néhány részvény nyeresége, akkor mindenki oda tenne és gazdagok lennének az emberek.


Mellesleg megjegyzem, hogy 55ezer Ft reálhozamot én is elértem volna, mindenféle spekuláció nélkül.


2011. aug. 8. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges.

Hogy számoltad ki az 55 ezret?

2011. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
650 ezer Ft reálhozamot kaptam én. Ugyhogy megvagyok elégedve.
2011. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tele van a hírek ezzel, hogy az AXÁNÁL az átleghozam ennyi. Tehát X éve fizetik az emberek a sok nyugdíjjárulékot a nyugdíjbiztosítóba, hosszú évek alatt akár minimálbérnél magasabb összeget is és ebből a hatalmas összegből egy hozzá értő emberekből álló Team, képes produkálni 55 ezer forint plussz hozamot ! :LOL Persze gondold el, ha folyamatosan beteszed a bankba ezt a pénzt és kamatozik, akkor ennél jóval több lesz !


Igaz hogy válság volt, de ez is csak azt bizonyítja, hogy nem érdemes a tőzsdén lutriznia pénzel és nem érdemes befektetésnek nevezni, amikor az inkább szerencsejáték.

Gondold el, hogy akiknek egész életéáben kuporgatott pénze a tőzsdén van és hatalmas hozamot értek el esetleg, egy nyugdíj előtti akár pár nappal előtti, válság gyakorlatilag lenullázhatja a teljes nyugdíját :S

2011. aug. 8. 13:22
 4/5 A kérdező kommentje:

Gratulálok az előzőnek, aki a nagyon szerencsés fehér holló kategória.


[link]



[link]

2011. aug. 8. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:
A reálhozam azt jelenti, hogy az inflációval növelt összeghez viszonított hozam. Ha bankba berakod és kamatozik, akkor az 0 reálhozam alatt van.
2011. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!