Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen problémám származhat...

Milyen problémám származhat ebből valamint érdemes-e komolyan venni?

Figyelt kérdés
Történt ugyanis,hogy elhoztam egy magánszemélytől 4 darab könnyűfém felnit. Megegyeztünk,hogy 6 havi részletben törlesztem az árát és az első 4 hónapig semmi gond nem volt. Aztán 1 havi részlettel elcsúsztam és ő állitása szerint büntetőfeljelentést tett ellenem a rendőrségen de az adásvételről semmilyen papír,dokumentum nem született. Szóval csak szóbeli egyezség történt és 4 hónapi részt ki is fizettem a szóbanforgó személynek. Azt szeretném ezzel kapcsolatban megérdeklődeni,hogy mire számithatok e feljelentéssel kapcsolatban.
2011. aug. 5. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gondolom azóta sem fizeted neki a részleteket :) Bírósági ügy lesz belőle, ahol megítélik hogy fizesd meg neki, plussz rádverik az ügy költségeit.


Mivel elhoztad a felniket és fizetted 4 hónapig, az elég bizonyíték a szóbeli megegyezés valódiságára.

2011. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeted ki neki a vételárat, akkor eljárnak veled szemben.


lehet csalás, lopás a vád.


Ha nincs szerencséd kapsz fél év felfüggesztett börtönt, és ültetnek előzetesben is pár napot.


Ja, és ki fogják fizettetni veled a vételárat.


Szóval jobban jársz, ha inkább kifizeted, és megkéred az ismerősödet, hogy vonja vissza a feljelentést.

2011. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Mivel elhoztad a felniket és fizetted 4 hónapig, az elég bizonyíték a szóbeli megegyezés valódiságára."


Vagy mondd azt, hogy a szóbeli megállapodás 4 hónapra vonatkozott. És pereld be hitelrontásért!

(USA-ban ez legalábbis tuti így működne)

2011. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De nem az USA-ban élünk.
2011. aug. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Blöfföl. Kapásból feljelentést nem tehet, mert a magánszemélyek közötti adásvétel nem tartozik a BTK hatálya alá (amúgy is inkább az ő baja gyűlne meg az adóhivatallal), legfeljebb polgári peres eljárást indíthatna, de ott is esélytelen, ha nincs írott szerződés a kezében.
2011. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Mivel elhoztad a felniket és fizetted 4 hónapig, az elég bizonyíték a szóbeli megegyezés valódiságára."


Na jó, de minderre mi a bizonyíték? Van bármilyen papír arról, hogy a felniket tőle hozta el, és hogy cserébe pénzt adott neki? Van róla nyugta, vagy legalább bankszámlára utalta? Mert így a bíróság előtt az egész totál bizonyíthatatlan. Ilyen módon én is kitalálhatom, hogy a szomszéd fűnyírója tőlem van, és nem akarja odaadni az árának a másik felét. Szerződések, átvételi elismervények nélkül esélytelen perelni. Alaptalan rémisztgetés, amit csinál.

2011. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ti nem értették meg a kérdés hátterét. Arról van szó, hogy a srác elhozta a felniket úgy hogy nem volt rá pénze, megbíztak egymásban. A srác 4 hónap után úgy gondolta hogy nem fizeti tovább a részleteket, mert úgyse tud semmit tenni a másik. Ti meg itt bíztatjátok, hogy ne is foglalkozzon vele. Még őt állítjátok be a szenvedő félnek, holott a másik fél az aki károsult.
2011. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6 hónapból négyet már kifizetett, és nem mondta, hogy a továbbiakat nem akarja, hanem hogy egyetlen hónapot csúszott. Azonkívül az oldalnak nem az a funkciója, hogy mások megnevelésére fals információkat terjesszünk. Vagy ne írjuk neki mindjárt azt, hogy az ilyen feljelentésnek tárgyalás nélkül, azonnali akasztás a vége?
2011. aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerinted ha csak 1 hónapot csúszna akkor fenyegetőzne feljelentéssel a haver? Azért írta ki a kérdést, mert kiváncsi hogy nem fizeti ki, akkor van-e valami gond.


És igen, szerintem terjesszünk fals információkat, ha az nevelő célzattal történik. A társadalom egésze jobban jár vele. Ha már nem működik az egyszerű "Ne lopj!", akkor szerintem új módszereket kell keresni.

2011. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Abból jó nem származik, ha fals információkat terjesztesz.

Ráadásul a jelen ügyben is a szerinted vétlen fél (mert ugyebár nem ismerjük a körülményeket, így ez is csak találgatás) ütné meg a bokáját a végén, ha tényleg - ahogy általában a primitív emberek szokták, mert más jogi eszközökről még nem is hallottak - rendőrségi feljelentés lenne a dologból: először is az történne, hogy a rendőrség megállapítaná, hogy bűncselekmény nem történt (mert 4 hónapig fizette a részleteket, a másik meg nem tiltakozott, nem rohant a rendőrséghez, hogy hát de ezt tőlem ellopták), megállapítaná, hogy ez egy polgári jogi szerződés, ami ráutaló magatartással jött létre mindkét részről, és az elmaradt pénzt polgári perben kell érvényesíteni. Aztán azt vagy érvényesíti az ipse, vagy nem, ez már nem tartozik a tárgyhoz, automatikusan mindenesetre nem fognak ebben az ügyben további lépések történni.

Igen ám, de mivel rendőrségi feljelentés volt, aminek a végén kiderült, hogy bűncselekmény nem történt, hivatalból megindulna az eljárás a feljelentő ellen hamis vád miatt. Ami miatt akár börtönbe is kerülhet.

És teljesen jogosan, ugyanis mást alaptalanul bűncselekménnyel vádolni nem játék (amiért akár a megvádolt börtönbe is kerülhet), teljesen jogos tehát, hogy aki alaptalanul szórakozik ilyesmivel, az maga menjen börtönbe.


Nem lenne jobb inkább a tényleges következményeket ismerni és ismertetni...?

2011. aug. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!