Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg megszűnik MINDEN...

Tényleg megszűnik MINDEN műszakpótlék 2011-től?

Figyelt kérdés
Most olvasom a hírekben a tervezetet, tehát hogy nem biztos,de ezt akarják...viszont másik híroldalon meg "csak" az éjszakai műszakpótlék csökkentéséről van szó... Tudja valaki hogy melyik az igaz? Egyébként nem értem, mert senki nem lesz olyan hülye, hogy elmegy három műszakba mikor ugyanannyit kap, mint máshol egy műszakos rendszerben.
2011. júl. 25. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Kötelezően nem szüntetik meg. Egészen pontosan nem lesz kötelező az x % műszakpótlék. Ha a munkáltató megszüntetné, akkor kérdés, hogy ki akar majd éjszaka dolgozni ugyanannyiért?
2011. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azoknál a cégeknél nem lesz kötelező adni, ahol folyamatos műszakban dolgoznak. És ott is csak azoknál a cégeknél, akiknél a válság kitörésekor 4 órában foglalkoztatták az embereket, de megkapták a 8 órás bért!
2011. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy van benne, hogyha elfogadják az új törvénytervezetet, hogy délutáni műszakpótlék nem lesz, megszűnik, és csak éjszakai és túlórás műszakpótlék lesz, ami egységesen 15%. A 168. óra online oldalán fent van az egész tervezet.
2011. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és nem 2011-től, hanem 2012-től.
2011. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó: Igazad van, elnézést.

Többieknek pedig köszönöm. Így egy kicsit "megnyugtatóbb". Pontosan azért kérdeztem, mert ismerőseim első reakciója egységesen az volt, hogyha megszüntetik a pótlékokat, inkább hazajönnek és kapálgatnak a kertben meg tyúkot tartanak, annyi pénzért ők nem fognak dolgozni, amit a pótlékok nélkül kapnának.

Így azért valamivel másabb a dolog. Nekik is és nekem is.

2011. júl. 25. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!