Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit érdemel az a bűnös aki...

Mit érdemel az a bűnös aki albérlőként kirabolja a lakásodat majd megtaláltatik?

Figyelt kérdés
Szitu a következő: külföldön voltam egy évig, addig hírdetésre jelentkező idősebb pár kivette a lakásomat. Gond nem volt velük amíg haza nem jöttem: pár nappalérkezésem előtt elbúcsúztak a szomszédomtól majd a kétszobás lakás összes bútorával távoztak, kb. 250 ezer ft értékben. Még nem találtam meg őket de rajta vagyok. Ami viszont tuti hogy pénzügyi gázban vannak szóval a bútorokat valószínűleg értékesítették, pénzük pedig nincs. Nem vagyok agresszív ember de megraboltak. A bérlet után nem adóztam szóval akár fel is jelenthetnek ha kötözködöm. Annyiban azonban nem akarom hagyni. Ti mit tennétek?
2009. ápr. 2. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Hát, hogy mit érdemel az is egy dolog, hogy mit tudsz tenni az is egy dolog.

Szájbarúgást érdemelne, meg hogy szállítsa vissza a bútorodat, vagy fizesse ki.

Mit tegyél? Keresd tovább őket, ha megtalálod, írj nekik tértivevényes levelet, melyben felszólítod a tulajdonodat képező tárgyak visszaszolgáltatására.

Ha nem reagálnak rá (nem fognak) irány a Bíróság, ahol "fizetési meghagyást" adsz be a követelt értékben. Ha nem élnek ellentmondással, a Bíróság egy-két hónapon belül kitűzi a tárgyalást, és ítéletet is hoz. Tanúk vagy fényképek kellenek, mert sajnos neked kell bizonyítani, hogy volt a lakásban bútor.

Sok sikert, azért a szájbarugást akkor is megérdemli az ilyen féreg!

2009. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van, az két különböző dolog hogy mit érdemel, meg mit lehet tenni.Szerintem az ilyen kivégzést érdemel, amúgy nehéz kérdés.Az ilyen emberekkel nem nagyon tudsz mit kezdeni, mivel szinte nincs pénzük, nem lehet őket anyagilag tönkretenni.Ők tudják hogy te nem adózól?Egy olyan újságban, amit sokan olvasnak, vagy internetes fórumokon rakd ki a nevüket hogy szemét tolvaj csalók és senki ne adja ki nekik a lakást.Vagy szedj össze pár embert, szerintem ők a vándorló életmódjuk miatt, meg hogy idősek nem hiszem hogy meg tudnák tenni ugyanezt, majd találjatok ki valami rohadtul ocsmány dolgot és keresd meg őket, hogy ennyi szemtanúm van rá hogy ezt meg ezt csináltátok ha nem kapod vissza a pénzt.Egyébként meg ha feljelentenek, akkor azt bizonyítani is kell és gondolod ha meg vannak szorulva, akkor lenne arra elég pénzük hogy fizessék az eljárást, meg mindent?Ha feljelentenek, te is jelentsd fel őket a bútoraid ellopásáért és mondd meg nekik hogy sokba fog nekik ez kerülni.Fizetni kell az ügyvédet, ugye, mert ez így megy.Bár lehet hogy sokáig el fog húzódni az ügy.
2009. ápr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az hogy a főbérlő nem adózik egyszerű tudni hiszen nem ad számlát a pénz átvételekor. Ha ők feljelentenek az nekem alég sokban fájna, ilyenkor a számlákkal együtt számolják a nekem fizetett összeget, az havi 90 kb., egy év alatt 1 milla 80 ezer forint utáni 25 százalék azaz kb 250 ezer Ft plusz ügyvédi költség plusz büntetés. Tehát többet buknék.

Amúgy megtaláltam iwiw-en, azon gondolkodom hogy az összes ismerősének elküldök egy szép levelet amiben a lakcíme feladását kérem akár egy kis pénzjutalom igéretének fejében is. Csak azt kell belefogalmaznom hogy eladtam a lakást vagy ilyesmi, nehogy eszébe jusson visszatérni kárt okozni (akár nekem személyesen).

A szájbarúgás az meg kevés a gondolataimhoz képest amivel csak az a bibi hogy egy 60 év körüli nő a fő célszemély. Idős nőket meg hát necces veregetni.

2009. ápr. 3. 00:56

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!