Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán üzletszerű eladás...

Vaterán üzletszerű eladás miatt szólhat az APEH?

Figyelt kérdés
Kínából és amerikából rendelnék üzletszerűen ruhákat és cipőket. Hasznom nem sok van rajta, de munka mellett pont elég. Emiatt szólhat az apeh?
2011. jún. 23. 16:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
56%
Természetesen lehet üzletelni, csak a bevételed be kell vallani az adóbevalláskor, mert ha nem teszed és elkapnak balhé lesz! Vannak akik a vaterára vannak ráállva pont emiiatt! Csak okosan!
2011. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez már nem az a kategória, hogy csak bevallod a jövedelmed, ami ebből származik.

Ha üzletszerűen értékesítesz, akkor vállalkozónak (egyéni, vagy társas) kell lenned. Magánszemélyként nem teheted meg. Illetve megteheted, csak ha elkapnak, megbüntetnek.

Ha van legalább heti 40 órát elérő munkaviszonyod, akkor ha vállalkozó leszel, csak a tényleges jövedelemkivét után kell járulékokat fizetned és adóznod.

2011. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De amúgy meg csak egy hozzávetőleges értéket tudok adni, hogy mennyi jövedelmem származik ebből.

Valamint az is nagyon minimális...havonta kb 20 ezer forint.

Valamint ilyen kis tételnél érdemes lenne kiváltani vállalkozói engedélyt?

Vagy ha kiváltom és abbahagyom rá egy hónapra akkor mi van?

2011. jún. 23. 20:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Adójogi szempontból teljesen mindegy, hogy mennyi jövedelmed származik belőle, üzletszerű értékesítés, amit magánszemélyként nem végezhetsz. Ebből a szempontból nem a tevékenység jövedelmezősége, hanem a tevékenység jellege a döntő.

Ha csinálod, akkor tudnod kell, mennyi a jövedelmed belőle. Nyilvántartod az ezzel kapcsolatban felmerült kiadásaid és bevételeid. A kettő különbözete a jövedelmed.

Az, hogy érdemes-e kiváltanod, csak te tudhatod: mennyi jövedelemre számítasz, mennyire van szükséged erre a plusz jövedelemre, inkább törvényesen csinálod, vagy inkább rizikózol, hogy szabálytalanul csinálod és ha elkapnak, megbüntetnek.

A vállalkozóit bármikor megszüntetheted.

2011. jún. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

És mit gondolsz mennyi jövedelem után érdemes ilyet kiváltani?

Ahogy olvasgattam van adószámos magánszemély is.

Erre a tevékenységre ki lehet váltani?

Mert ugye akkor tudok számlát adni az eladott termékekről.

2011. jún. 24. 07:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Kereskedelmi tevékenységet nem folytathatsz adószámos magánszemélyként.

Az, hogy mennyi vélelmezett jövedelemnél érdemes kiváltani, mindenkinek változó.

Ha te Kínából és Amerikából rendelsz ruhákat és cipőket, azok keresztül mennek a Vámosok kezén, és idéntől a VPOP és az APEH egybe olvadt (NAV), és sokkal gyorsabb és hatékonyabb köztük au információ áramlás. Magyarán a Vámosok értesítik az adóhatóságosokat, hogy Kínából és Amerikából rendszeresen érkeznek csomagjaid ruhaneműkkel és cipőkkel, kereskedelmi mennyiségben.

2011. jún. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És tegyük fel, hogy rendelek az USA-ból valamit, és az "átcsúszik" a vámon(a vámosok nézik a csomagot), és egyéni vállalkozóként ez hozzám kerül és továbbítom. De ha ezután a csomag után én nem fizetek vámot, akkor én áfa-csaló leszek?
2011. jún. 25. 10:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Az áfa meg a vám két külön dolog.

Ha a vámosok nem vámoltatják meg akkor azzal már nem lesz később gondod, a ha viszont üzletszerűen kereskedsz velük és nem fizetsz áfát az elég nagy problélma.

A másik nagy baj ezzel az hogy a kínai, ameriaki eladó nem ad számlát és így nem tudod bizonyítani hogy mit mennyiért vettél és mennyi volt a hasznod.

200.000 Ft profitig nem kell bevallani az ilyen jellegű kereskedelmet, bár ez havi 20.000 Ftnál már tárgytalan.

2011. jún. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Számlát nem kapok, de a bankszámlán meg lehet nézni, hogy mennyit fizettem érte.

200.000 Ft-ig akkor sem kell bevallani, hogy ha ez üzletszerűen megy?

Fentebb írták, hogy magánszemélyként nem lehet üzletszerűen értékesíteni.

2011. jún. 25. 17:09
 10/11 anonim ***** válasza:

A 200ezres határ a magánszemély ingóság értékesítésére vonatkozik (ha a saját megunt, feleslegessé vált, stb cucccaid adod el) Üzletszerű értékesítésnél nincs bevételkorlát. Ha valamit azért veszel, hogy eladd, márpedig az esetedben ez van, akkor az első fillértől bevallás és adóköteles.

Akárhogy ragozzuk itt a dolgot, te megveszed külföldről és eladod itthon. Ez bizonyítható üzletszerű tevékenység: azzal a céllal veszed, hogy eladd, nem pedig saját használatodra. Ráadásul vámon és bankszámlán keresztül megy a forgalom, a VÁM adatot szolgáltat az adóhatóság felé; a bank pedig szintén köteles bizonyos összeg fölött, vagy kérésre adatot szolgáltatni a NAVnak.

Az, hogy te nem kérsz számlát azoktól, akik eladják neked a cuccokat, egy dolog. Attól még az áru és a pénz nyomon követhető.

Amit csinálni akarsz az import áruk kereskedelme.

Vagy bejelentetten, vállalkozási formában csinálod, vagy rizikózol, hogy nem veszik észre (aminek szinte semmi esélye nincs) és feketén csinálod.

Kérdezd meg egy könyvelőt akinek adsz a véleményére, vagy kérdezd meg a NAVtól: a www.apeh.hu oldalon is felteheted a kérdésed, vagy besétálsz a legközelebbi APEH kirendeltségre, ott is megmondják neked.

2011. jún. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!