Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jogi úton...

Barnáné G.A. kérdése:

Hogyan tudnék jogi úton bezáratni egy kocsmát?

Figyelt kérdés
Tudom a kérdés felvetődött már, sajnos nem pozitív "visszhanggal", a kommenteket olvasva majdnem lehidaltam! Igen be akarok záratni egy kocsmát, mert a részeg fiatalok Engem és családomat nem hagynak aludni, mert az én autómat teszik tönkre, mert az én kaputelefonomat nyomkodják éjjel és még sorolhatnám hogy miért. Aki ezt nem érti meg költözzön olyan helyre ahol előtte nem volt kocsma, ámde lett! A kérdésemre a választ (ki ellen és milyen jogcímen lehet feljelentést tenni) várom a segítséget (kocsmát pártoló kommentek mellőzését kérem! )
2011. jún. 5. 07:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

A kocsmát, ha minden engedélye rendben van és betartja az előírásokat (nyitvatartási idő, nem hangos a zene, ami benn van) nem zárathatod be.

Maximum azokat a személyeket, akik a kocsmából kijőve randalíroznak, hangoskodnak jelentheted fel.

2011. jún. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Vendéglátó egységek nyitvatartási idejét az önkormányzat engedélyezi. Amennyiben a körzetben élő lakók közösen kérik, a korábban már kiadott engedélyeket kötelesek felülvizsgálni és (jogos észrevételek esetén) a nyitvatartási időt módosítani. Ez esetben a rövidebb nyitvatartási idő alatt kevésbé tudnak berúgni a vendégek, és remélhetőleg kevésbé fognak törni-zúzni is.

Ha mégsem, akkor a gépjárműben okozott károk miatt tehetsz rendőrségi feljelentést is.

Sajnos bezáratni nem tudod, max. annyit tudsz elérni, figyeljenek oda a hatóságok, hogy ittas személyeket ne szolgáljanak ki.

2011. jún. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

2* 3* ráküldöd a NAV-t, hogy nem ad számlát, zárjegynélküli piát árul. stb., ami eszedbe jut. Először "megússza" 30 nappal, aztán fokozódik, majd bezárják.

Kicsit brutál, e hatásos.

2011. jún. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Így van. APEH, ANTSZ simán elfogad névtelen bejelentéseket is (konkrétan ANTSZ-nek már én is küldtem így bejelentést és meg is jelentek ellenőrizni a műintézményt 2 nap múlva...).

Nincs olyan kocsma, ami egy APEH vagy aNTSZ ellenőrzésen ne csúszna el, ha nem előre bejelentve érkeznek.


Amúgy az már eszedbe jutott, hogy egy sarokkal odébb parkolsz?

2011. jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Én azt csinálnám, hogy leülnék egy közeli padra és néznem a részeg fiatalokat. Amelyik felcsenget hozzánk vagy kárt tesz a kocsinkban, azt lefújnám gázspray-vel. Egyszer kell megtenni, többet nem fogják csinálni.
2011. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Az önkormányzatnál a jegyzőhöz menj, oda tartozik.Egyébbiránt az üzlet tulajdonosávak kellene egyezkedni,nem a bérlőjével!!!Mert ugye a bérlő szarik rá,hogy neked mi a kinod.Ezért kell a tulajjal beszélni.Aztán lehet a rendőrségen feljelentést is tenni,aminek a vége akár a kocsma végleges bezárása is lehet.Illetve az engedélyek megszüntetése.
2011. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
22%
Hol lehet feljelenteni? Szerinted mégis hol? Talán a rendőrségen nem? Ha eddig nem jut el az agyad szerintem inkább hagyd, mert nem olyan egyszerű lesz bezáratni...
2011. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

A kocsmáros tehet róla??

Ő csenget fel??

Ö piszkálja az autódat??


Nem a kocsmárostól lesznek részegek, hanem az italtól!!

Jelentsd fel az italgyártókat...


Amúgy remélem, hogy kitalálja a kocsmáros, hogy ki jelentette fel és összezúzza a kocsidat!!


Hú de utálom az ilyen feljelentgető, gerinctelen férgeket!!!

2011. jún. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Annak is aki gerinctelen féregnek nevezett -mely megjegyzéssel csak magát minősítette, gondolom ő is egy ilyen bezáratni való csehótulajdonos- már meg is tettem az első lépéseket, ugyanis a kocsmatulajdonos nem volt túl készséges az ügyben. Persze ő nem ott lakik, így nem is zavarja a részeg ember tivornyázása, holott a kocsma 50m-s körzetében ő felel a "rendért". A másik negatív kommentre meg csak annyit, hogy nem a Rendőrségen kell feljelentést tenni- képzeld eszembe jutott-, hanem a városi Jegyzőnél!

2011. jún. 6. 10:39
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Igazi "magyar ember vagy" !?!


...egy feljelentgetős, primitív sza*rzsák vagy!!!!!!!


(Hja és nincsen kocsmám, te nagyon hülye!)

2011. jún. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!