Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek itt mi az átverés?

Szerintetek itt mi az átverés?

Figyelt kérdés

Bécsben szeretnénk bérelni egy 2 szobás, lehetőleg bútorozott lakást.

Eddig amiket találtunk ebben a kategóriában azok kb. 700 eurótól kezdődtek. Bútor nélkül találtunk 450-500 euróért.


Most találtunk egy álomlakást, 420 euróért, olyan szépen bebútorozva, mintha egy újságból vették volna a képeket.


A csavar annyi, hogy a nő londoni, és már nincs Bécsben, és a kulcs sem.

Abban maradtunk hogy a TNT cégen keresztül hazaküldi a kulcsot, és így megnézhetjük a lakást. Ha tetszik, aláírjuk a szerződést.

A deposit is csak negyedannyi, mint más lakásoknál.


Egyszerűen túl jól hangzik, hogy igaz legyen, miért kínálná vki többszáz euróval alacsonyabban a lakását?


Az is furcsa, hogy elméletileg angol a nő, mégis tele van hibával az írása.


És a legfurcsább, hogy pár perce ismét kaptunk egy ajánlatot, a sztori ugyanez, csak pepitában.

Gyönyörű lakás, áron alul, bútorokkal, angol tulajdonossal, aki már épp nincs Bécsben...


Hallotatok már ilyen trükkökről?


Köszi!!


2011. jún. 3. 18:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, olvasd már el a cikket , amit belinkeltem. Ha nem tudsz németül,ott a google fordító, a lényeg biztos meglesz.


Átverés.


Először én is szerettem volna elhinni, mert én se tudtam, hogy a lakáshirdetések egy része csak becsapás.. De amikor kaptam ugyanaznap még egy ugyanilyen gyanús ajánlatot, akkor már kezdett valami derengeni.

Már csak kiváncsiságból is tovább leveleztem ezekkel a bűnözőkkel, akik pontosan azt a sémát követték, ami a cikkben van leírva.

Vagyis, ő külföldi, a lakás kulcsa is külföldön van, de ő tud egy megbízható céget, akivel hazaküldi a szerződést és a kulcsot is. Ehhez be kell fizetni a kauciót. És ha nem tetszik a lakás, akkor visszakapjuk a pénzt.

Hát nem kapjuk vissza. Lakás meg nem létezik. A kulcs meg egy hamis kulcs.


És még ha nem is milliókat bukok rajta, a sok száz euró is igen fájt volna, mivel költözés előtt minden fillér kell.

2011. jún. 6. 09:42
 12/13 anonim ***** válasza:

19:52 Gondolj amit akarsz, attól hogy Te hülyének titulálsz még lehetek a világ legokosabb embere is. Szóval ez abszolút hidegen hagy. Ismeretlenül ítélkezni a legkönnyebb! Nem kell paranoiásnak lenni, hogy pont Bécsben, pont az a lakás biztosan egy bűnöző bandáé!!

Túl sok krimit néztek!!!

2011. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
neked meg túl rózsaszín a szemüveged. Vagy tök fekete.
2011. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!