Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek itt mi az átverés?

Szerintetek itt mi az átverés?

Figyelt kérdés

Bécsben szeretnénk bérelni egy 2 szobás, lehetőleg bútorozott lakást.

Eddig amiket találtunk ebben a kategóriában azok kb. 700 eurótól kezdődtek. Bútor nélkül találtunk 450-500 euróért.


Most találtunk egy álomlakást, 420 euróért, olyan szépen bebútorozva, mintha egy újságból vették volna a képeket.


A csavar annyi, hogy a nő londoni, és már nincs Bécsben, és a kulcs sem.

Abban maradtunk hogy a TNT cégen keresztül hazaküldi a kulcsot, és így megnézhetjük a lakást. Ha tetszik, aláírjuk a szerződést.

A deposit is csak negyedannyi, mint más lakásoknál.


Egyszerűen túl jól hangzik, hogy igaz legyen, miért kínálná vki többszáz euróval alacsonyabban a lakását?


Az is furcsa, hogy elméletileg angol a nő, mégis tele van hibával az írása.


És a legfurcsább, hogy pár perce ismét kaptunk egy ajánlatot, a sztori ugyanez, csak pepitában.

Gyönyörű lakás, áron alul, bútorokkal, angol tulajdonossal, aki már épp nincs Bécsben...


Hallotatok már ilyen trükkökről?


Köszi!!


2011. jún. 3. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan erről még nem hallottam, de tippre elmész, megnézed, befizeted a kauciót meg az első hónapot, azt mondják hétfőn lehet költözni és mikor költöznél akkor 10 másik bérlő is épp költözne...
2011. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
... és megjelenik az igazi tulaj is, akinek persze semmi tudomása nincs az ál-tulajdonos akciójáról.
2011. jún. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Közben utánanéztem a neten, és még cikket is találtam, olyannyira sablonos ez az átverés....

Háát, a tanulság:

Ami túl szép, hogy igaz legyen, az nem igaz az ingatlanpiacon :S


Naív vagyok én még, mert rosszul esik, hogy már megint át akarnak verni..

2011. jún. 3. 20:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben semmi átverés sincs. Vagy én is naiv vagyok mert nem látok benne semmit. Ilyen nagyszabású dolog biztos nincs mögötte mint amit itt előttem irtak. Szerintem szimpán csak arról lehet szó, hogy az eladó( a tulaj) nem tudta mennyi a reális ára a lakásnak nem nézett körbe hogy mennyiért kinálják a többi hasonló lakást és pusztán a tájékozatlansága miatt adott meg lényegesen alacsonyabb árat. Vagy pedig egyszerüen sürgős neki a kiadás, mert kell a pénz mégha kevesebb is. Magasabb árért lehet hogy még egy jó darabig nem tudná kinek kiadni.. Viszont ugyanezt látom autóvásárlásnál, félek én is nehogy beleszaladjak egy rossz vételbe. Általában gyanus ami a paramétereihez képest túl olcsó.
2011. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
belinkelnéd a cikket?
2011. jún. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

[link]


Németül van.

2011. jún. 4. 13:19
 7/13 anonim ***** válasza:

20:34


Hát akkor tényleg naív vagy :) A magadfajtákból élhetnek az ilyen csalók...


Tényleg semmi gyanúsat nem látsz abban, hogy BÉCSBEN egy ANGOL NŐ ki akar adni egy TIPP TOPP lakást FÉLÁRON, igaz a nő úgy beszél angolul, mint egy vendégmunkás, továbbá sajnos NINCS BÉCSBEN de hazaküldi a kulcsot és valaki intézkedik majd HELYETTE.


Ha ebben semmi gyanús nincs neked az szomorú...

2011. jún. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért kell rögtön leugatni a másikat? Ha csak ilyen hangnemre vagy képes inkább mellőzz légyszives, választ különben sem nekem kell irnod hanem a kérdezőnek!

JA ÉS NEM, MÉG MINDIG NEM LÁTOK BENNE SEMMI GYANUSAT! De nem feltétlenül azért mert hülye vagyok. Csak azon ritka emberek egyike akik jóhiszeműek és becsületesek mint ilyen pedig nem azon töröm a fejem hogyan lehet bárkit is átvágni és nem várható el tőlem hogy ismerjem a külföldi lakáseladási "hogyan verjük át a vevőt" és hasonló taktikákat! Aki nem él benne az nem tudja, miért kell ezen csodálkozni?

Nem látok benne semmi gyanúsat. Lehet a tulaj akárki, ha ki akarja adni a lakását én meg kiveszem onnantón. mit érdekel engem miféle ember a tulaj! Mi a frásztól kéne itt félni? Nem megveszi a házat hanem kibérli, valószínüleg nem fog milliókat bukni akkor sem ha rosszul választ.

2011. jún. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ja és az ember általában nem ugy adja ki a lakását, hogy ott lakik mellette! Hány külföldön élő milliomos adja ki a mygarországi hétvégi házát, nyaralóját vagy lakását, ebben nekem semmi furcsa nincs! Sőt.. az lenne a furcsa ha ott lakna a városban!
2011. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"JA ÉS NEM, MÉG MINDIG NEM LÁTOK BENNE SEMMI GYANUSAT! De nem feltétlenül azért mert hülye vagyok. "


De, azért.

És attól, hogy jóhiszemű és becsületes vagy gondolkodni még szabad.

2011. jún. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!