Ki hol, mekkora lakásért, mennyi közös költséget fizet?
Normális, hogy anyámék a 81 nm-es panellakásért 37 ezer ft-ot fizessenek havonta közös költségként? Békásmegyeren laknak, és nem akarok cégnevet említeni, de aki oda tartozik, marha magasat fizet. Anyám azt mondja, hogy ez már szinte albértleti díj a saját lakásában. Mindenki tudja, hogy ezen felül mekkora költségek vannak egy panelban.
A lényeg, én tavaly a II. ker.-ben laktam, és kiszámoltam, hoyg abban a házban 17 ezret fizettek volna ekkora lakásért, amikor már 24 ezret fizettek, és most meg fölemelték 37 ezerre. Hova megy ez a rengeteg pénz? Hol lehet kezdeményezni ellenőrzést, ill. az összeg jogos voltát.
A lépcsőházukban 5 ilyen lakás van, az havi 180 e Ft + 10 kisebb lakás, nem tudom, azok mennyit fizetnek. Ezek iszonyú pénzek havonta, ha már egy lakótömbről, egy utcáról, lakótelepről, stb. van szó.
Megyeszékhelyen lakunk 57 nm-es lakásban, lakszövetkezeti lakás. A közös költségünk 4400 Ft./ hó
Elég húzós amit anyukádék fizetnek. Ebben mi van benne? Nem lehet, hogy valamit elszámoltak , félre értettek azok akik a közös költséget állapítják meg. Szólva itt tévedés van nem?
Szia!
Én 41 nm-es panelban lakom, nekünk 31eFt a közös költség. DE: ebben benne van a hideg-meleg víz, szemétdíj, lépcsőház takarítás, lépcsőház világítás és a fűtés is (tömbfűtésünk van, nem távfűtés, ezért van benne) és a közös képviselet díja is.
Ha csak az első mondatot olvasod el, dobsz egy hátast, viszont ha kiszámolod tételesen, hogy mennyi lenne a fűtés, víz stb. díj, akkor kb. ugyanott vagy.
A közös költséget a lakók szavazzák meg minden évben a közös képviselet által összeállított tételes (!) kimutatása alapján, vagyis a szüleidnek a birtokában kéne lenni egy olyan számításnak, hogy ez a 37eFt mi mindent tartalmaz, mire megy el.
Kell lennie egy Számvizsgáló Bizottságnak (nálunk ez 3 fő, nem tudom, hogy ez általános, vagy lakóközösség létszámától függ-e), akik minden évben összeülnek és átnyálazzák a közös képviselet által készített tételest kimutatást, hogy mire, mennyit fizetett a ház. A bizottság tagjait a lakóközösség választja saját maguk közül a közgyűlésen (ha jól tudom évente - de lehet, hogy ez is egyéni szabályozás kérdése), a közgyűlésről pedig minden lakónak kell lennie egy emlékeztetőnek, abból ki lehet deríteni, hogy kik vannak a bizottságban, ha nincs meg, akkor a közös képviselőnek meg kell tudnia mondania.
Érdemes őket megkeresni.
Szia! Szolnokon lakunk, 4510 Ft a közös költségünk. 44 m2 -es a lakás.
Anyukádék jó sokat fizetnek! Nem semmi!
Megyeszékhelyen 4.950.- Ft-ot fizetünk. 54m2-es a lakás. Nincs lift a lépcsőházban. Ebben van egy épületbiztosítás, illetve a lakásunk biztosítása ingóságok nélkül (az ingóság külön van biztosítva), benne van a szemétszállítás, takarítás, és ilyen olyan kiadásokra megtakarítás.
Nem lehet, hogy valami felújítási dolog van a közös költségbe, panelprogram, ablakcsere, de akkor is sok. Olyat is hallottam már, hogy a távhő is a közös költségbe van beépítve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!