Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van bármilyen támogatás,...

Van bármilyen támogatás, amire jogosult vagyok? Nagy szükségem lenne rá.

Figyelt kérdés
Kislányom most júniusban lesz 3 éves. Mivel főiskola után egyből szültem eddig a minimális 37ezer forintot kaptam. Mostantól már csak a 12ezer családi pótlékot fogom. Sajnos még elhelyezkedni nem tudtam.
2011. máj. 31. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egyedülálló vagy akkor a gyerek után kaphatsz segélyt az önkormányzattól.Menj be a szociális osztályra,ott elmondják a feltételeket.Általában az egyedülálló anyáknak adnak.Abból karriert nem fogsz csinálni,de van amikor jól jön az a kis pénz.
2011. máj. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, férjnél vagyok. De minden pénz számít. Tudja esetleg valaki, hogy munkanélküli jár-e, addig amíg nem sikerül elhelyezkednem?
2011. jún. 1. 05:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Munkanélküli akkor jár, ha a jelentkezésed megelőző 4 évben volt legalább 365 nap munkaviszonyod (ekkor álláskeresési járadékot kaphatsz) Ha nem volt 365, de volt legalább 200, akkor álláskeresési segélyt kaphatsz.

Ha nem volt 200 munkanapod sem, akkor nem adnak semmit, csak regisztráltathatod magad.

Ha legalább 1 éve regisztrált álláskereső vagy és a szociális és vagyoni helyzetek alapján rászorulónak minősülsz, akkor az önkormányzatnál igényelhetsz BPJ-t (a szociális törvényben megtalálod a jövedelmi és vagyoni korlátot, valamint az osztószámot: csak az első felnőtt 1 egész, a második felnőtt és a gyerek kevesebb) Ehhez vállalnod kell a felajánlott közmunkát (képzettségedtől függetlenül) és idén legalább 30 napot dolgoznod kell, hogy jövőre is járjon.

Ha nem vagy legalább 1 éve regisztrált munkanélküli, akkor nem kaphatod ezt sem.

Ha szoc.alapon rászorult vagy, akkor kérelmedre az önkormányzat rendezi a Tbd. Ha nem számítasz annak, akkor a gyes lejárta után be kell jelentkezned az APEHhez Tb fizetésre (havi 5100 forint)

2011. jún. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

bocs az OFFért, de regisztrálj a munkaügyibe, ha még nem tetted meg, mert akkor legalább a TB-t fizetik utánad. Sajnos nem vagy jogosult munkanélküli segélyre, és álláskeresési járadékra. Én is ebben a cipőben járok. A munkaügyiben meg azt mondták, h esélytelen h tudnak nekem munkát.


Viszont a gyerekre, és a feltételezem, hogy rossz anyagi körülményekre való tekintettel méltányossági alapon kaphatsz ellátást az önkormányzattól, de ezt ott kell megkérdezned, mert településenként változhat. Egy próbát megér.

2011. jún. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A munkaügyi csak akkor rendezi a Tbd, ha pénzbeli ellátást is kapsz tőlük. Ha csak regisztrált munkanélküli vagy, akkor magadnak kell gondoskodnod a Tbd rendezéséről (vagy rászorultsági alapon rendezi az önkormányzat, vagy fizeted te)
2011. jún. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem orvoshoz kellett mennem, és ő mondta, hogy milyen jó, hogy regisztrálva vagyok, mert így ők fizetik a tbt utánam, és ezért jogosult vagyok ellátásra. Nem magamtól találtam ki. Pedig én pályakezdő álláskereső vagyok.
2011. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben nem az orvosod (helytelen) véleménye az irányadó. Nincs (és nem is kötelessége) tisztában a Tb jogszabályokkal.

Ajánlom figyelmedbe az alábbi linkeket:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Csak azzal, hogy regisztráltatod magad álláskeresőként a munkaügyi hivatalban, sem biztosított, sem eü ellátásra jogosult nem leszel.


HA nem hiszed el, kérdezd meg a munkaügyi hivatalban és az APEHban.

Az, hogy nem jelzett pirosat a rendszer az orvosnál, több okból lehet:

- még jogosult vagy diákigazolványra

- passzív jogon még biztosított vagy

- nem, vagy rosszul szolgáltatott adatot az iskola, ahol tanultál

- nem, vagy hibásan rögzítették az adataid a rendszerben.


Jobban jársz, ha utánajársz a biztosítási jogviszonyodnak, mert ha az orvosra hallgatva megelégedsz azzal, hogy regisztrálva vagy, akkor könnyen kaphatsz majd te is egy több tíz-, vagy százezres elmaradásról szóló fizetési felszólítást a NAVtól. 5 évre visszamenőleg követelhetik rajtad az addigi elmaradásokat.

2011. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!