Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 23 évesen nem tudok fejben...

23 évesen nem tudok fejben számolni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sajnos 23 éves fiúként oda jutottam hogy fejben szinte abszolúte nem tudok számolni. A 10-nél nagyobb számokat nemhogy összeadni de kivonni sem tudom fejben. Szorzásról, osztásról nem is beszélve.

Ennek ellenére leérettségiztem régebben(igaz kettes matekkal, számológéppel).

Idáig nem is okozott gondot, csak most hogy elvesztettem a gyári munkámat most okoz gondot a másik gyáraknál a felvételi mert sok helyen számításokat kell végezni és nem lehet számológépet használni. Sőt ki is nevetnek a 230-192= ? feladathoz mikor előveszem...

Mitévő legyek, milyen agybajom lehet?


2011. máj. 26. 19:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Valószínűleg diszkalkuliás vagyok, de ezt állásinterjún stb hogy közöljem hogy mentsenek fel az ilyen feladatok alól?

orvosi igazolás stb kell róla?

Vagy egyáltalán hova, kihez forduljak segítségért?

2011. jún. 27. 11:01
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem lesz szimpi amit írok, de ha érvényesülni akarsz akkor muszáj leírni: ha ezt elmondod senki nem vesz fel olyan munkakörbe ahol számolni kell, szóval nem kell elmondani, és maradt a számológép számítógép és így próbálsz számolgatni, szted miért alkalmaznának amikor van olyan akinek nincs számolási zavarja?



A másik elmész háziorvoshoz, és beutalót kérsz,egy orvoshoz aki éri ezt majd a hézidoki megmondja, ja és fejlesztheted is magad.

Am ha anno tudtál számolni akkor sztem még most is tudsz, fejleszd magad. Bizos vannak olyan pedagógusok akik elvállalnának.


Bizonyosodj meg hogy tényleg ez vagy, keress fel orvosokat is.

2011. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 paslidamo válasza:
19%

Tényleg elhiszitek, hogy betegség???

Nem keresni kell a kibúvót, hanem gyakorolni.......

2015. jan. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
48%

Én sem tudok fejben számolni, vagyis nem gyorsan, és mások számára elég bizarr módon. Pl. az általad leírt számokat is felbontottam fejben, mire ki tudtam számolni.

Pl.: 230-192 -> 230-100=130 -> 92-30=62 -> 100-60=40-2=38


Én csak így tudok fejben számolni, de ez is elvesz legalább 1-2 percet, mire lebontogatom a számokat.

2016. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Vedd úgy, hogy 192 től akarsz eljutni 230 ig és adogatod a számokat hozzá folyamatosan tehát 192 től 200 ig kell 8 ez tiszta 200tól 230 ig meg 30 ez is megvan ezután pedig összeadod, hogy 30+8 az 38 és kész kb 2 mp
2017. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15 ös én is így számolok ez a leggyorsabb legegyszerűbb módja a fejszámolásnak ezt gyakorlod ha még mindig nem megy.
2019. júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, mármint, papíron tudok számolni, de fejben nem, még fejben tratani a számokat, amiket összeadni, szorozni akarok, sem.
2021. júl. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!