Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 23 évesen nem tudok fejben...

23 évesen nem tudok fejben számolni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sajnos 23 éves fiúként oda jutottam hogy fejben szinte abszolúte nem tudok számolni. A 10-nél nagyobb számokat nemhogy összeadni de kivonni sem tudom fejben. Szorzásról, osztásról nem is beszélve.

Ennek ellenére leérettségiztem régebben(igaz kettes matekkal, számológéppel).

Idáig nem is okozott gondot, csak most hogy elvesztettem a gyári munkámat most okoz gondot a másik gyáraknál a felvételi mert sok helyen számításokat kell végezni és nem lehet számológépet használni. Sőt ki is nevetnek a 230-192= ? feladathoz mikor előveszem...

Mitévő legyek, milyen agybajom lehet?


2011. máj. 26. 19:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

ezt elég nehezen tudom elképzelni azért.


mondjuk attól, még nem kellene kinevetnie másnak , talán gyakorolj vagy valami .

2011. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Bányai Károly válasza:
100%
Semmilyen agybajod nincsen. Gyakorolni kell. Mikor szerepjátékoztam, a kockadobálás miatt másodpercek alatt adtam össze váltakozva egy és kétjegyű számokat, akár sokat is. Kezdd el papíron hamar rájössz a logikára.
2011. máj. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Vagy játssz fejszámolós játékokat. Pl.:

[link]

De sok hasonló van még.

2011. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

gyakorolj, kezd a kisebb számokkal és fejben számolj. valószínű régen tudtál fejben számolni csak mivel nem használtad az agyad, mert ott volt a számológép lelassultál, és nem megy.

kivonásnál max használd az újjaidat, és összeadásnál is, vagy más szemszögből közelítsd meg hátha úgy könyebb. Én pld fordítva számolok:D így:230-192=8+30=38 mindenki máshogy számol fejben, nincs veled semmi baj

2011. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

most mondjam hogy ezzel én is igy vagyok?

Fejben integrálok,valószinűséget számolok,meg minden hülyeséget,de az alap már nem megy csak géppel,beütök mindent apróságot

Mondjuk nekem az egyetem miatt van,automatice ütök mindent számológépbe,évek óta nem számoltam fejbe ilyeneket

2011. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nincs véletlenül diszkalkuliád? Megkéne nézetni, de ha a gyakorlás segít akkor nincs diszkalkuliád. A kártyajátékok jók erre, ahol számolni kell.
2011. máj. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg diszkalkuliás vagy. Ez számolászavart jelent. Az én kisfiam most 9 éves, neki is ez van, most kapott felmentést matekból, mert ő is ilyen nehézségekkel küzd, de természetesen gyakorolj, én is azt teszem vele és szépen fejleszthető. Nem mondom hogy matek zseni lesz, mert nem lesz, de legalább alapvető dolgokat tudni fog.
2011. máj. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy diszkalkuliás vagy. Barátnőm is az, ezért felmentést kapott matekérettségiből. Erről amúgy valami papírt is lehet szerezni, amit ilyen esetekben én nem szégyellnék a kérdező orra alá tenni. Amúgy meg sokat javít a gyakorlás, humán beállítottságú vagyok, de pl. mióta tőzsdézek, grafikonokat nézegetek, már elő se veszek számológépet, kerekítek, osztok-szorzok fejben, és megfigyeltem, hogy pl. boltban vásárlásnál is jobban boldogulok.
2011. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell minden gyengébb fejszámolóra rögtön rásütni, hogy diszkalkuliás, pláne látatlanban. Azt könnyű mondani, meg felmentést kérni rá. Annyi van, hogy mivel nem kényszerültél rá soha, hogy fejben számolgass, így lassabban megy. Gyakorolni kell. Fejben én is lassan számolok, főleg, ha nem is látom leírva a számokat. Kerülöm is a pénzzel foglalkozó munkákat. Ennek ellenére mindig is reál beállítottságú voltam, és matekból sem vagyok teljesen hülye.
2011. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, utánna fogok járni ennek a dolognak, idáig azt sem tudtam hogy létezik ilyen!
2011. máj. 27. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!